„W najnowszym wydaniu PS Historia pokażemy początki fascynującej historii „Przeglądu Sportowego”, gazety, którą kochają sportowcy, trenerzy, środowiska artystyczne – aktorzy, muzycy, poeci, lecz też zwykli ludzie, kibice. Pewnie niewielu pamięta, ale nasza gazeta ma na koncie złoty medal olimpijski. Wywalczył go w konkursie sztuki redaktor naczelny „PS” Kazimierz Wierzyński. Jego tomik wierszy „Laur Olimpijski” okazał się bezkonkurencyjny w Igrzyskach IX Olimpiady w Amsterdamie w 1928 roku. „PS” nie poddał się też podczas II wojny światowej, gdzie był wydawany w obozach jenieckich. Później nie złamał go stan wojenny, a teraz koronawirus też nie ma szans na dokonanie dzieła zniszczenia gazety. Zmieniają się czasy, staruszek jest coraz bardziej popularny w wersji internetowej, ale zapach papieru i zapisane na nim sukcesy polskich sportowców wciąż mają swoją magię. Za rok wejdziemy w drugą setkę. Na pewno z podniesioną głową, dziarskim krokiem i wciąż obiecującym, z dużym potencjałem zespołem redakcyjnym. Mamy nadzieję, że do naszych słynnych okładek dojdą kolejne, z igrzysk olimpijskich w Tokio oraz piłkarskich mistrzostw Europy” – mówi Paweł Wołosik, redaktor naczelny Przegląd Sportowego.
W najbliższym wydaniu cyklicznego dodatku „PS Historia” znajdzie się pięć stron poświęconych powstaniu „PS”. Zostaną pokazane pierwsze okładki, reklamy i teksty sprzed 99 lat. O „PS” opowie też wieloletni naczelny gazety Łukasz Jedlewski, który ciągle jest aktywnym dziennikarzem.
Z okazji 99. urodzin dziennika w mediach społecznościowych Czytelnicy i ludzie świata sportu składają życzenia oraz udostępniają wspomnienia związane z „Przeglądem Sportowym” – towarzyszy temu hashtag #PS99.