Ruszyła giełda nazwisk następców szefowej radiowej Jedynki

Agnieszka Kamińska

Agnieszka Kamińska, dyrektor Programu I Polskiego Radia, ma wejść do zarządu Polskiego Radia. Wśród następców Kamińskiej wymienia się w radiu Małgorzatę Raczyńską-Weinsberg, doradcę zarządu TVP i byłą dyrektor TVP 1, oraz Joannę Turek, szefową Polskiego Radia 24.

Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, w poniedziałek podczas spotkania wigilijnego w Polskim Radiu stwierdził, że prezentem dla radia będzie wzmocnienie kadry kierowniczej. Szczegółów nie ujawnił.

W najbliższy poniedziałek Rada Mediów Narodowych ma zająć się poszerzeniem składu zarządu Polskiego Radia, który obecnie tworzy jedynie prezes Andrzej Rogoyski. Oficjalnie to Rogoyski zwrócił się do RMN o powołanie do zarządu Agnieszki Kamińskiej, dyrektor radiowej Jedynki. „Pani Agnieszka Kamińska w krótkim czasie dała się poznać jako bardzo dobry i sprawny dyrektor” – napisał Rogoyski w piśmie, do którego dotarliśmy. Stwierdził, że obecność Kamińskiej pozwoli mu na „jeszcze sprawniejsze zarządzanie Polskim Radiem, zwłaszcza w części programowej”.

W RMN większość mają przedstawiciele PiS i powołanie Kamińskiej jest praktycznie przesądzone. O tym, że Kamińska może wejść do zarządu Polskiego Radia, rozmawiano w radiu już we wrześniu. Wtedy wymieniana była jednak wśród następców prezesa Rogoyskiego.

Była dyrektor TVP 1 wśród kandydatów na szefa radiowej Jedynki

W Polskim Radiu trwa już giełda nazwisk następców Agnieszki Kamińskiej na stanowisku dyrektora radiowej Jedynki. Dziennikarze wymieniają m.in. doradcę zarządu TVP i byłą dyrektor TVP 1 Małgorzatę Raczyńską-Weinsberg (ma audycję w radiowej Jedynce i Polskim Radiu 24), redaktor naczelną Polskiego Radia 24 Joannę Turek i dziennikarza TVP Antoniego Trzmiela. – Nie komentuję – ucina Trzmiel. Z naszych informacji wynika, że nie przyjął on tej propozycji. Z Raczyńską-Weinsberg nie udało nam się skontaktować, na nasze pytanie nie odpowiedziała Joanna Turek.

Program I Polskiego Radia w fali wrzesień-listopad 2019 miał 5,7 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar).