Adam Słomka nie jest wpuszczany do „Studia Polska” od kilku miesięcy. Przyczynił się do tego m.in. incydent z wydania programu w połowie października ub.r. Wtedy Rafał Lipski z Inicjatywy Polskiej stwierdził, że został kopnięty przez siedzącego w rzędzie za nim mężczyznę z grupy zwolenników Adama Słomki. Mężczyzna trzymał plakat wyborczy Słomki. Magdalena Ogórek i Jacek Łęski poprosili go, aby wyszedł ze studia, ale ten nie chciał tego zrobić. Prowadzący zwrócili się do Adama Słomki, żeby przekonał swojego sympatyka. Słomka nic nie zrobił, a mężczyznę musieli wyprowadzić ochroniarze.
Z kolei na początku br. w jednym z odcinków „Studia Polska” w TVP Info zwolennik Adama Słomki zakłócił dyskusję. Musieli go wyprowadzić ochroniarze. Prowadzący Magdalena Ogórek i Jacek Łęski wyjaśnili, że właśnie z powodu takiego zachowania Słomka i jego sympatycy nie są zapraszani do programu.
Manifestacja pod KRRiT
W czwartek, pod siedzibą KRRiT protestował Adam Słomka oraz Zygmunt Miernik, a także grupa ich sympatyków. Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski miał wysłuchać postulatów organizatorów pikiety, którzy protestowali przeciwko ograniczaniu im swobody wypowiedzi poprzez zakaz udziału w audycji, otwartej dla publiczności.
Witold Kołodziejski miał przekazać zgromadzonym, że skład zapraszanych gości do studia TVP pozostaje „całkowicie w obszarze autonomicznych decyzji nadawcy i KRRiT nie ma możliwości ingerencji”. Miał zapewnić, że KRRiT prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, w zakresie swoich ustawowych kompetencji.
Działacze opozycji antykomunistyczne
j Adam Słomka i Zygmunt Miernik w przeszłości działali w opozycji antykomunistycznej. W ostatnich latach głośno było o nich w związku z wyrokami za incydenty podczas rozpraw w procesie przywódców PRL odpowiadających za stan wojenny. W styczniu 2012 roku grupa kierowana przez Słomkę na sali sądowej skandowała „Mordercy”, „Na Białoruś!”, „Hańba” i pokazywała zdjęcia ofiar stanu wojennego. Sąd ukarał za to Adama Słomkę 14 dniami aresztu. Z kolei w grudniu 2015 roku Słomka na posiedzeniu Trybunału Konstytucyjnego pojawił się z hasłem „Zdekomunizować sądy!”.
Natomiast Zygmunt Miernik w 2013 roku rzucił tortem w sędzię zaraz po tym, jak ogłosiła ona zawieszenie procesu Czesława Kiszczaka dot. stanu wojennego. Miernik w pierwszej instancji został skazany na dwa miesiące więzienia, a sąd drugiej instancji podwyższył tę karę do 10 miesięcy.
Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. średni udział TVP Info w rynku oglądalności wyniósł 3,425 proc., wobec 3,834 proc. rok wcześniej.