W głosowaniu udział wzięło siedemnastu parlamentarzystów. Za przyjęciem Sprawozdania KRRiT głosowało jedenastu posłów, przeciwko – jeden, a czterech posłów się wstrzymało.
Sprawozdanie KRRiT z działalności w ubiegłym roku zawiera informacje o sposobie wykonania wszystkich ustawowych zadań organu, w tym m.in. uzgadniania planów finansowo-programowych i przedsięwzięć, w związku z realizacją zadań misyjnych przez nadawców publicznych.
W dokumencie znajdują się zapisy dotyczące preferencji programowych, które ustala KRRiT wspólnie z nadawcami czy kontroli wykorzystania środków abonamentowych. Rada wykazała także, jak podzielono 980 mln zł z tytułu rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu (za lata 2010-2017), pomiędzy spółki publicznych nadawców. Chodzi o zwrot pieniędzy publicznym spółkom medialnym, w związku z ustawowym zwolnieniem niektórych grup społecznych z obowiązku płacenia za abonament RTV.
Sprawozdanie zawiera także najważniejsze informacje o monitorowaniu programów linearnych i usług na żądanie (tzw. VoD), m.in. pod względem stosowania zabezpieczeń technicznych, w celu ochrony małoletnich przed dostępem do treści zagrażających ich rozwojowi fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu. Rada wykazała również postępowania sprawdzające, jakie prowadziła w zakresie skarg i wniosków, składanych przez i na nadawców.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała sprawozdanie z działalności KRRiT za 2017 rok Prezydentowi RP, Prezesowi Rady Ministrów, Marszałkom Sejmu i Senatu RP oraz do Rady Mediów Narodowych 29 marca br. Spełniła tym samym ustawowy obowiązek – przedstawienia informacji o swoim działaniu w poprzednim roku, do końca marca roku obecnego.
Ponadto przekazała także „Informację o podstawowych problemach radiofonii i telewizji” oraz wyjątkowo w tym roku – „Strategię regulacyjną KRRiT na lata 2017-2022”.