To nazwisko w 2017 r. rozgrzewało nasz portal internetowy do czerwoności. Dlatego też Grzegorz Tobiszowski, wiceminister, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, poseł Prawa i Sprawiedliwości V, VI, VII, VIII kadencji Sejmu, wiceprzewodniczący klubu PiS, członek Rady Politycznej PiS, odbierze dzisiaj tytuł Człowieka Roku Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl. Liczba odsłon artykułów na portalu, w których pada nazwisko polityka odpowiedzialnego za górnictwo w rządzie Mateusza Morawieckiego, jak i we wcześniejszym – Beaty Szydło, to 1 156 002! Materiały te cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem naszych Czytelników!
Swoisty rekord odsłon (ponad 47,5 tys.) pobił materiał opublikowany 29 września 2017 r. o tym, że rekompensaty za utracone prawo do deputatów węglowych zostaną wypłacone do końca roku. Ten temat w minionym roku spośród wszystkich materiałów zamieszczonych na portalu nettg.pl był śledzony przez największą liczbę osób i budził największe emocje. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też kwestia wypłaty górnikom przez PGG 30 proc. zawieszonej czternastki, relacja z wizyty ministra w kopalni Budryk, fuzja PGG i KHW, informacja o planach wydobycia węgla w kopalni Makoszowy przez PGG, materiał o tym, że Tomasz Cudny został prezesem SKR oraz artykuł o zyskach PGG po trzech kwartałach 2017 r.
Ubiegły rok był wyjątkowo udany dla portalu nettg.pl. Skorzystało z niego 1 140 800 indywidualnych użytkowników, o 17 proc. więcej niż w 2016 r. Przez cały 2017 r. portal tradycyjnie był w centrum wydarzeń. Najszybciej dostarczał aktualnych informacji, komentarzy i analiz głównie o górnictwie i energetyce. Dużo uwagi poświęca również sprawom regionu oraz innych branż, m.in. hutnictwa, koksownictwa, przemysłu maszynowego, transportowego czy ekologii.
– Nasza praca przełożyła się na statystyki – mówi Krystian Krawczyk, redaktor naczelny portalu i Trybuny Górniczej. – Jesteśmy czytani nie tylko w Polsce. Gościliśmy internautów ze 159 krajów świata. Dominuje jednak województwo śląskie, z którego pochodzi 64 proc. użytkowników nettg.pl. A wśród miast o prym rywalizują Katowice i …Warszawa. Także Trybuna Górnicza jest najchętniej czytanym pismem gospodarczo-społeczne w województwie śląskim.
***
Wydawnictwo Górnicze zostało utworzone w kwietniu 1994 r., w 2001 r. połączyło się z wydawnictwem Wiadomości Górnicze.
Obecnie Spółka wydaje:
Tygodnik Trybuna Górnicza,
portal nettg.pl,
serwis multimedialny Agencji Gospodarczej ENERGIA PRESS.
Czasopisma naukowe:
Wiadomości Górnicze – miesięcznik naukowo-techniczny poruszający problematykę techniki, ekonomiki i organizacji w górnictwie,
Budownictwo Górnicze i Tunelowe – kwartalnik naukowo-techniczny prezentujący zagadnienia budowy i wykorzystania górniczych obiektów podziemnych, infrastruktury i obiektów komunikacyjnych.
Oraz inne wydawnictwa:
książki o tematyce technicznej,
wydawnictwa okazjonalne – m.in. kalendarze, foldery.
Wydawanie czasopism naukowych oparte jest – od strony merytorycznej – na współpracy między innymi z Politechniką Śląską w Gliwicach, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach.
Wydawane przez spółkę czasopisma adresowane są do kadry zarządzającej górnictwa oraz do środowisk naukowych i technicznych. Ale nie tylko, bowiem wielu mieszkańców regionu, niezwiązanych bezpośrednio z górnictwem, interesuje się problematyką górniczą.