Lewicowy „Dziennik Trybuna” (Polish Media Group) od stycznia 2018 roku będzie ukazywał się w odświeżonym kształcie – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Pojawią się nowe rubryki, zadebiutują też nowi autorzy. – Postawimy także na integrację czytelników. Będziemy rozwijać Kluby Przyjaciół Prasy Lewicowej – deklaruje w rozmowie z nami Piotr Gadzinowski, redaktor naczelny pisma.
Od początku 2018 roku „Trybuna” wprowadzi dwie nowe kolumny.- Pierwsza, „Tu jest Polska”, będzie informowała o tym, co dzieje się w miastach i miasteczkach rządzonych lub współrządzonych przez lewicowych samorządowców. Będzie prezentowała przede wszystkim wiadomości dobre, a także korzystne dla mieszkańców rozwiązania wprowadzane przez lewicę samorządową – zapowiada w rozmowie z nami Piotr Gadzinowski, redaktor naczelny gazety. Docelowo ta kolumna ma ukazywać się przynajmniej raz w tygodniu, w wydaniu weekendowym.
Druga kolumna, zatytułowana „Unia Polsko-Europejska”, będzie miała charakter informacyjno-edukacyjny. – Będziemy edukować czytelników, a więc na przykład pisać o tym, czym się różni Rada Europejska od Rady Europy. O kompetencjach Parlamentu Europejskiego, jego regulaminie i zwyczajach pracy. Będziemy informować o pracy polskich europarlamentarzystów, a także europarlamentarzystów innych narodowości, zwłaszcza z frakcji socjalistycznej. Docelowo ta kolumna powinna ukazywać się cztery razy w miesiącu – wylicza Gadzinowski.
Redaktor naczelny „Trybuny” zapowiada, że redakcja będzie też aktywnie wspierać powstające obecnie Kluby Przyjaciół Prasy Lewicowej. – Ale także wszystkie inne formy integracji naszych czytelników, zwłaszcza seniorów – podkreśla. I dodaje: – Już teraz słyszę opinię, że „Trybuna” to takie Radio Maryja dla postkomuchów. Traktuję taką opinię jak komplement.
„Dziennik Trybuna” to ogólnopolska gazeta o profilu lewicowym, ma trzy wydania w tygodniu, kosztuje 3 zł. Na jej łamach piszą lewicowi publicyści i dziennikarze, m.in. Zbigniew Siemiątkowski, Agnieszka Wołk-Łaniewska, Weronika Książek, Krzysztof Lubczyński, Wincenty Elsner i Piotr Gadzinowski.
Dziennik jest kontynuatorem zamkniętej w 2009 roku „Trybuny”. W 2013 roku znów pojawił się w kioskach, redaktorem naczelnym został wówczas Robert Walenciak. – Wchodzimy w miejsce opuszczone przez wszystkich. Wierzę, że są w Polsce ludzie o poglądach lewicowych, którzy chcą czytać. Z badań wynika, że takie poglądy ma 25 proc. Polaków, wystarczy, że pozyskamy ich część – mówił cztery lata temu portalowi Wirtualnemedia.pl.