To więcej niż album i opus magnum zmarłego tragicznie przed rokiem fotoreportera, klasyka fotografii wojennej. To również zaskakująca opowieść o życiu z kamerą, ocieraniu się o śmierć, a także gorzkie rozliczenie z etosem fotografa dokumentującego najbardziej dramatyczne wydarzenia najnowszej historii świata. Jednak przede wszystkim to zbiór niesamowitych zdjęć i równie niesamowitych opowieści o kulisach ich powstawania opowiedziane przez autora.
„Fotografie, które nie zmieniły świata” to również reporterska opowieść o dziesięciu wojnach Krzysztofa Millera, historia powstawania poszczególnych zawartych w albumie fotografii, z których wiele stało się swoistymi ikonami współczesności. Jednocześnie to osobisty portret fotoreportera i nieco autoironiczna, często krytyczna, pełna anegdot, ale też wstrząsających epizodów opowieść o kulisach wojennego dziennikarstwa.
Album „Fotografie, które nie zmieniły świata” jest także przełamującą tabu opowieścią człowieka konfrontowanego z doświadczeniami na granicy emocjonalnej wytrzymałości i próbą przezwyciężenia wojennej traumy.
Krzysztof Miller (1962-2016) był fotoreporterem wojennym, świadkiem niemal wszystkich wojen ostatniego 25-lecia. Robił zdjęcia w Afganistanie, Czeczenii, państwach afrykańskich, Gruzji, Bośni, podczas przewrotu w Rumunii i aksamitnej rewolucji w Czechosłowacji. Od 1989 roku był związany z „Gazetą Wyborczą”. W 2000 roku był jednym z członków jury konkursu World Press Photo. W 2013 roku wydał książkę „13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego”. W 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.