Jedynka. Z okazji Światowego Dnia Radia Jedynka w swojej audycji „Cztery Pory Roku” (godz. 9.00-12.00) wyemituje cykl materiałów o wpadkach antenowych i pasjach poza radiowych dziennikarzy z różnych redakcji, a także zaprezentuje rozgłośnie nadające po polsku w Chinach, Irlandii i Australii w tym m.in.: polskie rozgłośnie w Londynie i na Białorusi oraz polskie radio 3 ZZZ w Melbourne, które działa w ramach koncernu CBS jako jedna z kilkudziesięciu stacji narodowych.
Redakcja Kultury i Edukacji zrelacjonuje obchody Światowego Dnia Radia w „Informatorze Kulturalnym” (godz. 12.40), a w audycji „Tu jest muzyka” (po godz. 20.00) Piotr Iwicki opowie o tym, że Polskie Radio to nie tylko anteny i informacja, ale również szeroka działalność poza antenowa w studiach koncertowych i nagraniowych oraz fonografii. Ciekawe i nagradzane słuchowiska pojawią się natomiast w nocnym bloku „Noc z reportażem”(godz. 0.10-3.00).
Ponadto materiały nawiązujące swoją tematyką do Światowego Dnia Radia Jedynka wyemituje w „Sygnałach Dnia”, magazynie „Polska i Świat” i „Aktualnościach” oraz „Ekspresie Jedynki”, w którym Patryk Michalski przygotuje audycję o historiach z radiem w tle – na podstawie archiwalnych dźwięków opowie on o najważniejszych wydarzeniach we współczesnej historii, o których ludzie mogli się dowiedzieć z radia oraz zapyta słuchaczy o ich historie z radiem w tle – o coś, co usłyszeli w radiu, a co zmieniło ich życie.
Dwójka. Z okazji ŚDR Dwójka wybrała z oferty europejskiej trzy koncerty o urozmaiconej zawartości. Dwa z nich będą nadane w „Porze koncertowej” od godz. 13.00. Będą to artystyczne popisy Laureatów Konkursu ARD z Monachium, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów radiowych dla młodych wykonawców. Koncert trzeci wyemitowany zostanie o godz. 19.30 niemal prosto z Sali koncertowej duńskiego Radia w Kopenhadze z muzyką Jana Sebastiana Bacha, Albana Berga i Johannesa Brahmsa.
O Światowym Dniu Radia będzie można usłyszeć w Dwójce również w „Wiadomościach kulturalnych” a także w dwóch najważniejszych pasmach publicystycznych – w „Poranku Dwójki” (od godziny 6.00) i w „Wybieram Dwójkę” (od godziny 16.00).
Trójka. W radiowej Trójce, po wszystkich serwisach informacyjnych (od godz. 7.00 do 18.00), pojawią się dźwięki w różnych językach z wiadomością o tym, że 13 lutego jest Światowym Dniem Radia. Informacje te będzie można usłyszeć w językach: angielskim, arabskim, chińskim francuskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim i suahili. Nie zabraknie też piosnek z „radiem” w tytule – zagra je Piotr Stelmach w audycji „W tonacji Trójki” (14.00-15.00). Ponadto w popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” (godz. 16.00-19.00) pojawi się materiał o kulisach pracy w radiu.
Polskie Radio 24. 13 lutego gościem Polskiego Radia 24 w „Rozmowie kulturalnej” o godz. 11.45 będzie Renata Borowska-Juszczyńska, dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu, która opowie o magii i roli transmisji radiowych (streamingu) w popularyzowaniu koncertów operowych – w związku z premierą nagradzanej opery „Rozwód Figara”. Z kolei o godz. 13.35 można będzie posłuchać rozmowy z profesorem Sławomirem Ratajskim, sekretarzem generalnym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. To właśnie z inicjatywy UNESCO został ustanowiony Światowy Dzień Radia, czyli najbardziej dostępnego środka przekazu informacji.
Czwórka. Z okazji Światowego Dnia Radia 13 lutego Czwórka co godzinę emitować będzie znany utwór zagranicznego wykonawcy związany z radiem, m.in. „This Is Radio Clash” The Clash czy „Guerilla Radio” Rage Against The Machine.
W audycjach: „ „Stacja Kultura” (godz. 10.00), „Czat Czwórki” (godz. 15.00), „TOP”(godz. 17.00) i „Strefa Prywatna” (godz. 20.00) Czwórka zaprezentuje krótkie historie opowiadane przez Czwórkowych dziennikarzy muzycznych (m.in. Makena i Bartka Koziczyńskiego) na temat utworów związanych z radiem. Słuchacze będą mogli dowiedzieć się m.in. który zespół w czasie tras koncertowych uruchamiał na dachu swojego samochodu pirackie radio grające alternatywną muzykę i w którym znanym utworze do tego nawiązuje.
W specjalnym poniedziałkowym „Muzycznym Lunchu” (godz. 13.00) DJ Bert opowie o historii radiowych DJ-ów. Ponadto w Wiadomościach Radiowej Czwórki pojawią się krótkie rozmowy z obcokrajowcami na temat stacji radiowych i sposobu słuchania radia w ich krajach (m.in. na Cyprze, w Chinach, Rosji i na Łotwie).