Joanna Ruszczyk rozstała się z „Newsweek Polska”

Dziennikarka Joanna Ruszczyk pożegnała się z tygodnikiem „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Z działem kultury pisma była związana przez ponad 10 lat.

W „Newsweeku” Joanna Ruszczyk pisała i redagowała artykuły, specjalizuje się w tematyce sztuki.

Dziennikarka współpracowała również z „Wysokimi Obcasami” i „Twórczością”, współtworzy Fundację Sztuczną. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i kuratorskie studia muzealnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, ponadto studiowała podyplomowo historię sztuki.

Odejście Joanny Ruszczyk to kolejna zmiana w dziale kultury „Newsweeka”. W ub.r. pożegnali się z nim Małgorzata Sadowska i Łukasz Saturczak. Jednocześnie współpracę z tygodnikiem zaczął pisarz i publicysta „Gazety Wyborczej” Krzysztof Varga, którego teksty (dotyczące literatury) ukazują się nieregularnie, co kilka tygodni.