„Pytanie na śniadanie” od soboty 12 października br. będzie nadawane z nowego studia, zyska nową oprawę i czołówkę. W magazynie pojawią się premierowe cykle, a także informacje, prezentowane przez dziennikarzy TVP Info. – To będzie w pewne sensie nowa era tego programu. Chcemy państwa zaprosić, żeby przeżywać to wszystko razem z nami – mówił podczas konferencji Robert Stockinger, jeden z gospodarzy “PNŚ”.
– Po 15 latach opuściliśmy dawne studio i musicie wiedzieć wszyscy, że to dla nas bardzo wyjątkowy moment, bardzo wzruszający – mówił Stockinger. Nowe studio programu zlokalizowano w niedawno wybudowanej, nowoczesnej hali zdjęciowej przy ul. Woronicza w Warszawie. Ma ono 550 metrów kwadratowych powierzchni i jest urządzone w jasnych kolorach. Na dachu budynku jest taras widokowy pełniący funkcję ogrodu i studia plenerowego.
– Nowe studio „Pytania na Śniadanie” to nowoczesna, podążająca za trendami przestrzeń z harmonijnym klimatem i jasną, naturalną paletą barw – mówi Regina Wolnicka, autorka nowej scenografii porannego programu Dwójki. – Inspiracje przyjazną odmianą minimalizmu i ideą „slow life” odnajdziemy m.in. w naturalnych materiałach, miękkich w formie meblach, nieregularnych obłych kształtach i organicznych dodatkach.
Widzowie w nowej czołówce “PNŚ”
W sobotę po raz pierwszy zaprezentowana zostanie nowa czołówka „Pytania na Śniadanie”, do której zdjęcia zrealizowano m.in. na Podhalu, nad Bałtykiem, w Warszawie i w Polsce centralnej. W nowej czołówce wystąpili m.in. widzowie i sympatycy porannego programu Dwójki.
– To przedstawiciele różnych grup wiekowych, do których adresowane jest „Pytanie na Śniadanie”, a także symboliczni bohaterowie segmentów i cykli składających się na program – mówi Kamil Staszczyszyn, odpowiedzialny za reżyserię czołówki.
Zmieni się również oprawa muzyczna „Pytania na Śniadanie”. Kompozycje i partie wokalne stworzyła nominowana do Fryderyków, ceniona wokalistka Monika Mimi Wydrzyńska.
W programie pojawią się nowe i znane już widzom cykle. Aktorka Magdalena Różczka – w cyklu rozmów o rodzicielstwie zastępczym – opowie o miłości, która odmienia życie. Nie zabraknie rozmów międzypokoleniowych z udziałem temperamentnych „silversów” pod przewodnictwem Teresy Godlewskiej. W tej wymianie poglądów weźmie też udział najmłodszy członek zespołu „Pytania na Śniadanie” – nastoletni Tymek Gliszczyński O zwyczajach zwierząt opowie przyrodnik oraz podróżnik Łukasz Bożycki. Magdalena Schejbal – w cyklu „Pokochaj mnie” – będzie prezentować kolejne wspaniałe czworonogi czekające na kochających opiekunów. Jakub Tylman zaprosi widzów w podróż po świecie literatury dziecięcej i młodzieżowej. Dr Artur Zagajewski podzieli się zaś tajemnicami świata roślin.
Dziennikarze TVP Info w “Pytaniu na śniadanie”
Do zespołu dołączą też dziennikarze newsowi znani z TVP Info: Bryan Kasprzyk, Sandra Meunier, Justyna Śliwowska-Mróż i Rafał Miżejewski. Codziennie ok 8.40 prezentować będą informacje ze studia magazynu. Dziennikarze nadal pojawiać się będą też w TVP Info. Newsów w ramach “PNŚ” nie było od końca ub.r., gdy zdjęto z niego krótkie wydania “Panoramy”.
Bez zmian pozostają prowadzący „PNŚ” Obecnie prowadzą go: Joanna Górska i Robert Stockinger, Beata Tadla i Tomasz Tylicki, Klaudia Carlos i Robert El Gendy, Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz oraz Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło. Po ich zatrudnieniu na miejscu poprzednich gospodarzy z czasów prezesa Mateusza Matyszkowicza program zanotował duży spadek oglądalności. We wrześniu br. program miał 248 tys. widzów, czyli o 122 tys. mniej niż rok temu (dane Nielsena). Odpowiedzialna za wymianę prowadzących szefowa „PNŚ” Kinga Dobrzyńska obecnie nie kieruje redakcją, bo jest na zwolnieniu lekarskim.
Wprowadzane właśnie zmiany mają poprawić wyniki programu, który obecnie konkuruje nie tylko z “Dzień dobry TVN”, ale w weekendy też z “Halo tu Polsat”. – Jesteśmy w pełni świadomi tego, jakie wyzwanie wielkie przed nami stoi, tego, jak szybko zmienia się sytuacja w telewizji na rynku, jak zacięta rywalizacja toczy się wśród programów śniadaniowych, ale jesteśmy pełni wiary, ale przede wszystkim pełni umiejętności do tego, żeby znaleźć dla siebie miejsce – mówił Robert Stockinger.