Nową pozycją w wykazie jest częstotliwość 101,0 MHz w Kwidzynie. Możliwe jest nadawanie na niej stacji radiowej o mocy 0,2 kW. Na liście pozostają: Bochnia – 97,0 MHz (0,2 kW), Nysa – 107,0 MHz (1,0 kW), Słupsk – 93,1 MHz (0,2 kW), Starogard Gdański – 90,9 MHz (0,2 kW), Zawiercie – 96,4 MHz (0,2 kW) i Kalisz – 89,9 MHz (0,2 MHz), o których pisaliśmy na początku sierpnia.
Aby konkursy dotyczące emisji w tych lokalizacjach mogły ruszyć, potrzebna jest uchwała KRRiT w sprawie przeznaczenia częstotliwości. Na razie stało się tak jedynie w przypadku Kalisza. Pierwsze ogłoszenie dotyczące nadawania w FM powinno zatem dotyczyć tego miasta. W dalszej kolejności, podobne decyzje powinny zapaść odnośnie pozostałych z listy wolnych częstotliwości. W ostatnich konkursach KRRiT oczekuje na wnioski o przyznanie lub rozszerzenie koncesji.
Konkursy KRRiT w toku
Tydzień temu KRRiT zdecydowała, że na częstotliwości 92,7 MHz w Bielsku-Białej będzie nadawać stacja Alex, zgłoszona przez spółkę Alex Media. Na 98,5 MHz w Żywcu trafi natomiast Radio 90 FM. Oba zwycięskie wnioski są związane z Grupą RMF.
Kilka dni temu KRRiT opublikowała listę podmiotów zainteresowanych emisją w Gryficach, Pile, Złotowie, Porażynie, Lipianach i Wałczu. Wciąż nie podjęto decyzji odnośnie Łodzi, Częstochowy.
Trwają też konkursy dotyczące emisji w Ostrowcu Świętokrzyskim i Szczecinie. Regulator odłożył decyzję w sprawie emisji w Hajnówce. Jedynie Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska zaproponowała tam nadawanie Radia Orthodoxia.