Kilka dni temu informowaliśmy, że Ewa Bugała zadebiutuje na antenie TV Republika. – Z wielką przyjemnością już teraz zapraszam na autorski program publicystyczny „Ewa Bugała. Wszystko jasne”. Gośćmi będą politycy z całej sceny politycznej – przekazała Bugała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
Ewa Bugała w TV Republika
Jak ustaliliśmy, pierwsze wydanie nowego programu pojawi się w najbliższy poniedziałek, 2 września o godzinie 17.30. Cykl będzie ukazywał się raz w tygodniu. Inna nowość w Telewizji Republika to m.in. przejście Edyty Lewandowskiej. Była gospodyni „Wiadomości” ma na zmianę z Danutą Holecką prowadzić serwis „Dzisiaj”.
W marcu br. informowaliśmy, że Ewa Bugała zakończyła współpracę z Telewizją Polską. W 2012 roku dziennikarka dołączyła do redakcji „Wiadomości” TVP1, gdzie początkowo pracowała m.in. jako asystentka reporterów serwisu. W 2016 roku Bugała awansowała do roli reporterki głównego programu informacyjnego TVP. Zajmowała się przede wszystkim tematyką polityczną.
Bugała w „Wiadomościach” i TVP Info
W 2017 roku dziennikarka dołączyła do stacji TVP Info. Została prowadzącą i szefową codziennego programu „Nie da się ukryć”. Objęła także funkcję szefowej programów informacyjnych w TVP Info.
W 2018 roku dziennikarka na krótko przeszła z Telewizji Polskiej do państwowego koncernu Orlen, gdzie miała pełnić funkcję dyrektorki komunikacji i rzeczniczki prasowej. Dzień po zatrudnieniu zrezygnowała jednak z pracy w państwowym gigancie.
Po powrocie do TVP przez kilka miesięcy pracowała w biurze prasowym. Następnie dołączyła m.in. do grona prowadzących ówczesne poranne programy publicystyczne TVP Info: „Minęła 8” i „Minęła 9”, a niedługo później także do „Minęła 20”.
Kto wcześniej przeszedł z TVP do TV Republika
Danuta Holecka i Michał Rachoń to pierwsi na długiej liście dziennikarzy związanych poprzednio z „Wiadomościami” i TVP Info, którzy przeszli do TV Republika. Na początku br. do zespołu stacji dołączyli m.in. Miłosz Kłeczek, Jarosław Olechowski, Anna Popek, Rafał Patyra i Adrian Borecki. W połowie marca na taki ruch zdecydował się Adrian Klarenbach (prowadzi kilka programów publicystycznych), na początku kwietnia – Konrad Wąż jako reporter „Dzisiaj”, a w maju Maria Twardzicka i Beata Sylwestrzak.
W ostatnich miesiącach pracę w TV Republika zaczęli też Marcin Dobski (poprzednio w Salon24), Aleksandra Prorok (wcześniej m.in. radna PiS w warszawskiej dzielnicy Wola, pracownica kancelarii premiera i państwowej spółki Enea), były reporter „Wiadomości” Marcin Szewczak i Dominika Ćosić, poprzednio korespondentka Telewizji Polskiej w Brukseli.
Telewizja Republika od drugiej połowie grudnia ub.r. osiąga oglądalność kilkadziesiąt razy wyższą niż wcześniej. Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 148 451 widzów, a udział w rynku oglądalności – 2,98 proc. Rok wcześniej było to 5 067 widzów i 0,1 proc. udziału.
TV Republika jest dostępna za pośrednictwem multipleksów eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice), multipleksów lokalnych (Jelenia Góra, Rybnik, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Wrocław, Świdnica, Lubin, Głogów), platform cyfrowych (Polsat Box, Canal+, Orange), a także sieci kablowych (m.in. Play/UPC Polska, Vectra). Stream TV Republika można oglądać za pośrednictwem strony internetowej tvrepublika.pl i YouTube. W piątek 12 lipca zaczęła natomiast emisję na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, na podstawie koncesji przyznanej w połowie czerwca przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu 2024 roku średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 192 028 widzów, a udział w rynku oglądalności – 3,92 proc. (wobec 0,08 proc. rok wcześniej). Stacja zajęła pod tym względem drugie miejsce wśród kanałów informacyjnych, za TVN24.