W poniedziałkowym wydaniu programu informacyjnego „Dzisiaj” w Telewizji Republika pojawiła się relacja Tomasza Grzywaczewskiego na temat kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych (w poniższym wideo materiał zaczyna się w 34. minucie). Prowadząca Danuta Holecka zaznaczyła, że Grzywaczewski jest korespondentem stacji w USA.
W ostatnich miesiącach na antenie TV Republika pojawiały się relacje z USA przede wszystkim w lipcu: przy okazji konwencji Partii Republikańskiej i udziału prezydenta Andrzeja Dudy w szczycie NATO. Przygotowywali jej Michał Rachoń i Aleksander Wierzejski.
Tomasz Grzywaczewski relacjonował w TVP wojnę na Ukrainie
Od lutego 2022 roku Tomasz Grzywaczewski relacjonował przede wszystkim rosyjską agresję na Ukrainę. Jego materiały ukazywały się na antenach Telewizji Polskiej: w najważniejszych programach informacyjnych i TVP Info.
Grzywaczewski był też wysłannikiem do Kurdystanu i Górskiego Karabachu, na granicę polsko-białoruską (relacjonował kryzys migracyjny) oraz na Białoruś (pokazywał protesty po wyborach prezydenckich w 2020 roku).
W dorobku ma także współpracę m.in. z „Do Rzeczy”, „Wprost”, „Gazetą Polską”, „Gościem Niedzielnym” oraz magazynami podróżniczymi. Odbył podróże m.in. z Syberii do Indii, na Transpolarną Magistralę Kolejową, do Kamerunu oraz śladami odkrywcy Stefana Szolc-Rogozińskiego. Napisał książki „Przez dziki Wschód”, „Życie i śmierć na Drodze Umarłych”, „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych” oraz „Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej”. Nakręcił kilka filmów reporterskich (m.in. „Ukraina. Raport z miejsca zbrodni”, „Białoruś. Przebudzenie”, „Litwa. W cieniu wieży”), głównie na zlecenie Telewizji Polskiej.
Seria przejść z TVP do TV Republika
Transfery z mediów publicznych do Telewizji Republika trwają od końcówki ub.r. Niedawno do zespołu stacji kierowanej przez Tomasza Sakiewicza dołączyli były reporter „Wiadomości” Marcin Szewczak i Dominika Ćosić, poprzednio korespondentka Telewizji Polskiej w Brukseli.
Od końcówki ub.r. do TV Republika przeszło sporo osób związanych poprzednio z „Wiadomościami” i TVP Info. To m.in. Danuta Holecka, Michał Rachoń, Miłosz Kłeczek, Jarosław Olechowski, Anna Popek, Rafał Patyra i Adrian Borecki. W połowie marca dołączył Adrian Klarenbach (prowadzi kilka programów publicystycznych), na początku kwietnia – Konrad Wąż jako reporter „Dzisiaj”, a w maju Maria Twardzicka i Beata Sylwestrzak.
W ostatnich miesiącach pracę w TV Republika zaczęli też Marcin Dobski (poprzednio w Salon24) i Aleksandra Prorok (wcześniej m.in. radna PiS w warszawskiej dzielnicy Wola, pracownica kancelarii premiera i państwowej spółki Enea).
Telewizja Republika od drugiej połowie grudnia ub.r. osiąga oglądalność kilkadziesiąt razy wyższą niż wcześniej. Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 148 451 widzów, a udział w rynku oglądalności – 2,98 proc. Rok wcześniej było to 5 067 widzów i 0,1 proc. udziału.
TV Republika jest dostępna za pośrednictwem multipleksów eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice), multipleksów lokalnych (Jelenia Góra, Rybnik, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Wrocław, Świdnica, Lubin, Głogów), platform cyfrowych (Polsat Box, Canal+, Orange), a także sieci kablowych (m.in. Play/UPC Polska, Vectra). Stream TV Republika można oglądać za pośrednictwem strony internetowej tvrepublika.pl i YouTube. W piątek 12 lipca zaczęła natomiast emisję na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, na podstawie koncesji przyznanej w połowie czerwca przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.
Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu 2024 roku średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 192 028 widzów, a udział w rynku oglądalności – 3,92 proc. (wobec 0,08 proc. rok wcześniej). Stacja zajęła pod tym względem drugie miejsce wśród kanałów informacyjnych, za TVN24.