Po przejęciu władzy przez Koalicję 15 października, minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz 19 grudnia powołał nowe rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej, które powołały nowe zarządy spółek. Odwołany został dotychczasowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Następnego dnia wstrzymane zostało nadawanie kanałów TVP Info, TVP3 oraz TVP World, zniknął też portal internetowy tvp.info.
Po zmianie władz w TVP Anna Popek nie pojawiła się już w “Pytaniu na śniadanie”, w którym duet gospodarzy tworzyła zwykle z Robertem Rozmusem. Ostatni raz prowadzili program 19 grudnia, dzień przed zmianami władz spółek mediów publicznych.
Dziennikarka nie chciała jednak wtedy tego komentować. – Obowiązującą zasadą jest, aby w sprawach korporacyjnych wypowiadał się rzecznik TVP – stwierdziła Anna Popek i odesłała nas do biura prasowego telewizji publicznej. Dodała, że od 25 lat jest etatowym pracownikiem TVP.
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, dziennikarka nie powróci już do programu śniadaniowego. Poprosiliśmy Annę Popek o komentarz, ale nie odpowiedziała na nasze pytania.
Poza Popek i Rozmusem prowadzącymi “Pytanie na śniadanie” są jeszcze: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski. Ida Nowakowska i Tomasz Wolny, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszeska i Aleksander Sikora oraz Małgorzata Opczowska i Robert Krasucki. Nową szefową programu od zeszłego tygodnia jest Kinga Dobrzyńska.
Anna Popek: jestem pracownikiem TVP
Tydzień temu pojawiła się plotka, że miałaby przejść do innej stacji. Dziennikarka zdementowała ją w mediach społecznościowych.
– W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat mojego przejścia do innej stacji telewizyjnej wyjaśniam, że ankieta na ten temat została stworzona przez jeden z moich fanpage’y, a nie przeze mnie. Oświadczam, że niezmiennie pozostaję pracownikiem Telewizji Polskiej – właśnie minęło 25 lat (ćwierć wieku! jak to brzmi!) mojej pracy w tej Instytucji. Rozumiem, że moi fani chcieliby mnie jak najczęściej oglądać. Spokojnie, przyjdzie na to czas – napisała Anna Popek na Instagramie.
W drugiej połowie grudnia w rozmowie z Plotkiem Anna Popek podkreśliła, że przeżyła już wiele zmian w Telewizji Polskiej. – Kiedy się zmieniała władza w 2016 roku, byłam jedną z pierwszych osób, które musiały odejść z „Pytania na śniadanie”. Pożegnano się wtedy ze mną dość zdecydowanie i to była decyzja nagła. To człowieka potrafi zahartować – stwierdziła. – Skierowano mnie wtedy do TVP Info wbrew mojej woli – zaznaczyła.
Tymczasem prawda jest inna. Kiedy w styczniu 2016 roku do zarządu spółki weszli Jacek Kurski i Maciej Stanecki, razem z Danutą Holecką i Przemysławem Babiarzem towarzyszyła im podczas pierwszej wypowiedzi dla mediów. Wiosną 2016 roku przeszła do TVP1, bo miała zostać nową twarzą anteny. Od kwietnia do czerwca była tam jednym z gospodarzy programu „Świat się kręci”. Potem prowadziła w Jedynce program „Akcja wakacje” i została gospodynią i twarzą nowego morning-show “Dzień dobro Polsko”. W TVP1 prowadziła też „Zatrzymaj chwile”, „Po prostu zdrowie”, była też gospodynią „Halo Polonia” w TVP Polonia oraz „Szeptem” w TVP2.
Anna Popek w TVP od 25 lat
Z Telewizją Polską Anna Popek jest związana od końcówki lat 90. Od 1999 roku pracowała w TVP1 jako prezenterka oprawy i prowadząca „Kawę czy herbatę”. Potem przez wiele lat prowadziła „Pytanie na śniadanie”, a przez pewien okres także program „Załóż się”. Była też związana z TVP Wrocław i TVP Katowice.
Po rozstaniu z TVP, od wiosny 2017 do połowy 2018 roku była szefową PAP Life, lifestylowego serwisu Polskiej Agencji Prasowej. Po powrocie do TVP współprowadziła m.in. niektóre wydania porannego pasma „Wstaje dzień” i weekendowy magazyn „W kontrze” w TVP Info.
Do „Pytania na śniadanie” wróciła w kwietniu ub.r., po 7 latach przerwy. W listopadzie 2020 roku dziennikarka zaczęła prowadzić w radiowej Trójce niedzielną audycję „Leniwe przedpołudnie”, a od połowy 2019 roku miała cotygodniowy program „Między nami kobietami” w Polskim Radiu 24. Napisała kilka książek lifestyle’owych, a także „Obrączki. Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich”. W połowie 2021 roku współprowadziła kongres Partii Republikańskiej.