TVP uruchomi studio do zdalnej realizacji programów w Radomiu

Telewizja Polska przygotowuje się do zdalnej realizacji programów nagrywanych w jej oddziale w Radomiu. W przetargu wybiera firmę, która dostarczy i zainstaluje wyposażenie do obsługi przesyłu sygnału.

W nowym studiu w radomskim oddziale Telewizji Polskiej będą realizowane programy, których produkcja będzie prowadzona zdalnie – z reżyserki w siedzibie głównej nadawcy w Warszawie.

W przetargu nadawca planuje zamówić dostarczenie i zainstalowanie w studiu systemu oświetleniowego, interkomowego, mikrofonów bezprzewodowych i fonicznej zwrotnej bezprzewodowej, a także połączeń kablowych potrzebnych do głównego system przesyłu sygnału.

– System musi przesyłać cztery strumienie audio-wideo oraz musi zapewniać dodatkową warstwę Ethernet do przesyłu danych dodatkowych. Źródłem strumieni audio-wideo będą sygnały zgodne ze standardami SMPTE 259M oraz SMPTE 292M – wyliczono w dokumentacji przetargowej.

Jeden z sygnałów audio-wideo ma być przesyłany z warszawskiej siedziby do studia w Radomiu, a pozostałe trzy w przeciwnym kierunku. Ponadto wymagana jest warstwa danych dodatkowych zapewniająca komunikację dwukierunkową.

Zlecenie obejmuje także rozbudowę rezerwowego systemu przesyłu sygnału. Oferty będzie można składać do 26 kwietnia, do godz. 10. Jedynym kryterium ich oceny będą zawarte w nich ceny brutto. Do udziału w przetargu nie jest wymagane wadium.

Jak opisywaliśmy niedawno, według skorygowanego planu programowo-finansowego Telewizja Polska zakłada, że br. osiągnie rentowność w okolicach zera. Będzie mogła zmniejszyć wydatki dzięki przełożeniu wyborów samorządowych na wiosnę 2024 roku.

Spółki mediów publicznych dostały już tegoroczną rekompensatę abonamentową w rekordowej wysokości 2,7 mld zł. Do TVP trafiły obligacje skarbowe o nominalnej wartości 2,35 mld zł.