Zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego Radio Szczecin musi na swojej stronie internetowej zamieścić przeprosiny dla posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa za tekst w którym stwierdzono, że polityk „należy do gangu morderców stoczni”. Zdaniem polityka rozgłośnia zwleka, ale Radio Szczecin twierdzi, że ma jeszcze czas.
„Polskie Radio Szczecin przeprasza Sławomira Nitrasa za publikowanie nieprawdziwego określenia, iż należy on do gangu morderców stoczni. Redakcja Polskiego Radia Szczecin” – komunikat o takiej treści powinien pojawić się na stronie internetowej Radia Szczecin (Radioszczecin.pl).
„31 marca uprawomocnił się wyrok, na mocy którego Radio Szczecin musi mnie przeprosić za kłamliwe informacje o mnie. Termin przeprosin określony przez sąd minął 4 dni temu. Do dzisiaj przeprosiny się nie ukazały. Brak zasad. Brak honoru. Niczego innego się po nich nie spodziewałem” – napisał Nitras na Twitterze.
Przeprosiny powinny ukazać się w ciągu siedmiu dni od uprawomocnienia się wyroku. Sąd orzekł także, że radio ma wpłacić 5 tys. zł na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. W czwartek wieczorem przeprosin wciąż nie było na stronie głównej Radioszczecin.pl.
W całej sprawie chodzi o artykuł z października 2019 roku „»Nitras należy do gangu morderców stoczni. Jest niepełnosprawny intelektualnie«”. Tytuł był cytatem posła PiS Krzysztofa Zaremby. Artykuł napisał obecny redaktor naczelny Tomasz Duklanowski. Ukazał się po południu tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej przed wyborami parlamentarnymi.
Zaremba mówił też, że „Nitras ma krew korporacyjną, organizacyjną stoczni na rękach. To było na niemieckie zamówienie polityczne” oraz „kłamie i myli się”, zaś Grzegorza Schetynę nazwał „geschäftsführerem” (niem. prezes, kierownik).
31 maja 2022 roku Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok, od którego odwołało się Radio Szczecin. 31 marca br. Sąd Apelacyjny w Szczecinie oddalił apelację.
Prezes Radia Szczecin Wojciech Włodarski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” poinformował, że jego adwokat nie przekazał mu żadnych informacji o wyroku, ten zaś zapadł na posiedzeniu niejawnym, więc rozgłośnia ma jeszcze czas na jego wykonanie.
Jak wynika z raportu Radio Track Kantar Polska, od sierpnia ub.r. do stycznia br. Radio Szczecin miało w Szczecinie 16,4 proc. średniego dobowego udziału słuchania (wzrost z 15,4 proc.).