Paweł Laskowski z PBI prezesem spółki GPW od projektu Telemetria Operator

Paweł Laskowski od 2018 roku był prezesem Polskich Badań Internetu

Paweł Laskowski, dotychczasowy prezes Polskich Badań Internetu, został prezesem spółki GPW DAI SA, powołanej przez Giełdę Papierów Wartościowych do projektu Telemetria Operator – dowiedział się „Presserwis”. Stanowisko wiceprezesa objął Maciej Stanecki, w przeszłości m.in. członek zarządu Telewizji Polskiej.

Paweł Laskowski od połowy 2018 roku był prezesem spółki Polskie Badania Internetu, której udziałowcami są najwięksi wydawcy internetowi (część z nich obecna jest również na rynku telewizyjnym). Przed dołączeniem do PBI Laskowski pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Ve Interactive Poland. Wcześniej zarządzał spółką Amnet Polska (Dentsu Aegis Network). Był także założycielem, udziałowcem i prezesem spółki informatycznej Comtica. Paweł Laskowski był też współzałożycielem sportowej stacji telewizyjnej Golf Channel, uruchomionej na licencji NBC Universal.

Maciej Stanecki, który – jak ustaliliśmy – został wiceprezesem spółki GPW DAI, od stycznia 2016 roku do marca 2019 roku zasiadał w zarządzie TVP (w telewizji publicznej pracował już w latach 2006-2010). Następnie pracował w WFDiF jako zastępca dyrektora i p.o. dyrektor. Odpowiadał m.in. za projekty digitalizacji i rekonstrukcji archiwów filmowych. W przeszłości był m.in. redaktorem programowym TV Puls, kierownikiem redakcji nowych mediów w TVN 24 i szefem pionu produkcji w TV Republika. Stanecki od 2021 roku jest doradcą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Z informacji „Presserwisu” wynika, że w konkursie na prezesa nowej spółki startował Marcin Grabowski, który był pełnomocnikiem zarządu GPW ds. budowy platformy DAI. Jak ustaliliśmy, giełda miała zakończyć z nim współpracę z powodu braku realizacji celów biznesowych.

Celem projektu Telemetria Operator jest budowa platformy aukcyjnej, przeznaczonej do kompleksowej obsługi transakcji na rynku mediowym związanych z dynamiczną podmianą reklam. Koszt realizacji projektu to 33,3 mln zł, w tym 13,34 mln zł pochodzi z grantu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.