Redakcja „Miami Herald” otrzymała wyróżnienie w kategorii Breaking News za relacjonowanie zawalenia się wieżowca w Surfside na Florydzie w hrabstwie Miami w lipcu ub.r.. W katastrofie zginęło 98 osób.
Pulitzera w kategorii Fotografia dostał zespół agencji Reutersa za dokumentowanie pandemii w Indiach. Na czele z nagradzanym Pulitzerem już wcześniej Danishem Siddiqui, który lipcu zginął w Afganistanie.
„The New York Times” zdobył Pulitzera za Reportaż Krajowy na temat działań amerykańskiej policji i Reportaż Międzynarodowy na temat działań amerykańskiej armii w Iraku, Syrii i Afganistanie.
„Washington Post” wygrał w kategorii Służba Publiczna „za przekonująco opowiedzianą relację z ataku na Waszyngton 6 stycznia 2021 r., zapewniającą społeczeństwu dogłębne i niezachwiane zrozumienie jednego z najczarniejszych dni narodu”.
Za Reportaż Śledczy (ujawnienie nieprawidłowości w zakładzie recyklingu na Florydzie) – Corey G. Johnson, Rebecca Woolington i Eli Murray z „Tampa Bay Times”. Za reportaż lokalny Madison Hopkins z organizacji non-profit Better Goverment Association i Cecilia Reyes z „Chicago Tribune”.
W sumie Nagrody Pulitzera przyznano w 15 kategoriach dziennikarskich, a także w siedmiu w dziedzinie literatury pięknej i muzyki. Całość dostępna na https://www.pulitzer.org/prize-winners-by-year/2022.
Jury przyznało specjalne wyróżnienie Dziennikarzom z Ukrainy za odwagę, wytrwałość i zaangażowanie w relacjonowanie wojny w ich kraju.
Nagrody Pulitzera wręczane są od 1917 roku. Kandydatów wybiera się głównie spośród twórców amerykańskich.