TVN Grupa Discovery z hybrydowym trybem pracy

Od 14 marca TVN Grupa Discovery wprowadza hybrydowy trybem pracy, w którym przez 3 dni w tygodniu pracownicy będą pracować stacjonarnie, a dwa 2 dni – w domu – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. – Dążymy do stworzenia wszystkim w firmie takiego środowiska pracy, które oferuje jak najlepsze warunki i pozwala możliwie najlepiej wykorzystać nowe rozwiązania biurowe i technologię – informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

TVN Grupa Discovery w marcu 2020 roku z powodu pandemii COVID-19 w trybie nagłym przeszła na pracę zdalną. W biurze w ścisłym reżimie sanitarnym mogli pojawiać się tylko pracownicy, którzy ze względu na specyfikę swojej pracy nie mogli pracować zdalnie (np. zarząd, obsługa technologiczna przy realizacji programów, zwłaszcza nadawanych na żywo, ochrona, itp.).

Nadawca w październiku ub.r. tam gdzie to możliwe wprowadził model pracy hybrydowej łącząc pracę zdalną z obecnością w biurze.

– Wprowadzenie nowego, elastycznego sposobu pracy w TVN Grupa Discovery, a tym samym nowego podejścia do organizacji pracy w biurze zbiegło się w czasie z zakończeniem prac remontowo-modernizacyjnych w głównej siedzibie firmy na jesieni tego roku. – informowała wówczas portal Wirtualnemedia.pl Katarzyna Issat, szef komunikacji korporacyjnej TVN.

Od 14 marca nowy model pracy

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że od 14 marca TVN Grupa Discovery wprowadza hybrydowy trybem pracy, w którym przez 3 dni w tygodniu pracownicy będą pracować stacjonarnie, a dwa 2 dni – w domu.

– Pandemia w znaczący sposób zmieniła nasz sposób pracy. Część z tych zmian, jak np. większa powszechność pracy zdalnej, pozostanie z nami na lata. W TVN Grupa Discovery od października zeszłego roku, tam gdzie to możliwe, pracujemy w modelu pracy hybrydowej, łącząc pracę zdalną z obecnością w biurze. Od 14 marca przyjmujemy model 3 dni pracy stacjonarnie i 2 dni w domu – oczywiście, w zależności od specyfiki stanowiska i aktualnych potrzeb biznesowych, managerowie będą mogli decydować o pracy wyłącznie stacjonarnej – komentuje nam biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

Jak zdradza nam nadawca, wdrożona strategia została opracowana zgodnie z globalnymi wytycznymi dla Discovery na świecie „w oparciu o nasze lokalne potrzeby biznesowe, zasady bezpieczeństwa, preferencje pracowników, o które pytaliśmy w specjalnie przygotowanej ankiecie oraz uwarunkowania prawne”.

– Dążymy do stworzenia wszystkim w firmie takiego środowiska pracy, które oferuje jak najlepsze warunki i pozwala możliwie najlepiej wykorzystać nowe rozwiązania biurowe i technologię. Nasze biura są doskonałym miejscem do budowania relacji w zespołach i tworzenia wspólnie kreatywnych, innowacyjnych rozwiązań – komunikuje nam TVN Grupa Discovery.

Nadawca na zmiany przygotował pracowników. – Skutecznie wspieramy pracowników w procesie zmiany. Wdrożenie nowego, elastycznego stylu pracy zostało poprzedzone licznymi szkoleniami i spotkaniami, podczas których przekazywaliśmy praktyczne informacje pomocne w odnalezieniu się w nowej przestrzeni i realiach pracy. W całym projekcie szczególnie ważne jest dla nas zbieranie informacji zwrotnej od naszych pracowników. Jesteśmy bardzo zróżnicowanym zespołem, dlatego też stałe ulepszanie sposobów i miejsca pracy będzie naszym wspólnym wyzwaniem w nadchodzących miesiącach i latach – informuje nas biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

W 2020 roku grupa TVN zanotowała spadek przychodów o 9,8 proc. do 1,87 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 540,57 do 486,98 mln zł. Nadawca zatrudnia 1,4 tys. pracowników etatowych, zwiększył wpływy abonamentowe i dostał dużo wyższą dywidendę od Canal+ Polska.