Krótką laudację na cześć Bronisława Wildsteina tuż po wręczeniu mu Nagrody im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wygłosił Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes PiS.
Kaczyński podkreślił nie tylko zasługi Bronisława Wildsteina w publicystyce, powieściopisarstwie i opozycji antykomunistycznej, lecz także jego osiągnięcia sportowe w młodości, zwracając uwagę, że to rzadkie wśród intelektualistów.
Laureatów Nagrody im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wybiera kapituła, w której są Andrzej Gwiazda, prof. Zdzisław Krasnodębski, Zuzanna Kurtyka, Bogusław Nizieński, Joanna Wnuk-Nazarowa, Maryna Miklaszewska (pełni funkcję sekretarz) oraz laureaci z poprzednich lat. Wśród tych laureatów są historyk prof. Andrzej Nowak, prozaik, tłumacz i reżyser Antoni Libera, reżyser Antoni Krauze, kompozytorzy Wojciech Kilar i Michał Lorenc, grafik Andrzej Krauze, reżyser Lech Majewski, rzeźbiarz i scenograf Jerzy Kalina oraz pisarz Marek Nowakowski.
Bronisław #Wildstein laureatem Nagrody im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na X Kongresie Polska @WielkiProjekt#wieszwięcej pic.twitter.com/jkCvhxQb5V
— portal tvp.info 🇵🇱 (@tvp_info) October 11, 2020
Na początku 2018 roku Bronisław Wildstein otrzymał nagrodę Pan Cogito przyznawaną przez Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W maju 2016 roku został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego za zasługi dla Polski i osiągnięcia w działalności publicznej i pracy dziennikarskiej. W połowie 2018 roku wspólnie z fotografem Adamem Bujakiem został powołany do Kapituły Orderu Orła Białego.
Bronisław Wildstein w mediach od ponad 30 lat
Bronisław Wildstein z mediami krajowymi jest związany od 1989 roku. Pracował m.in. jako prezes Polskiego Radia Kraków oraz jako dziennikarz w „Życiu Warszawy” (w latach 1994-1996), „Życiu” i „Wprost”, prowadził programy w TV Puls i TVP1. Przez ponad dekadę (z przerwą w latach 2005-2007) był związany z „Rzeczpospolitą”, a w latach 2011-2012 również z „Uważam Rze”.
Od maja 2006 do lutego 2007 roku pełnił funkcję prezesa Telewizji Polskiej. Od początku 2013 do września 2014 roku, był prezesem i redaktorem naczelnym Telewizji Republika.
W latach 2013-2015 był publicystą „Do Rzeczy”, a od wiosny 2015 roku jest związany z „Sieci”. Od września 2017 roku jest jednym z gospodarzy programu „O co chodzi” w TVP Info, a przedtem przez rok prowadził swój autorski cykl „Południk Wildsteina” w TVP2. W latach 70. i 80. Wildstein był zaangażowany w działalność opozycyjną: współpracował z Komitetem Obrony Robotników, współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów w Krakowie, w latach 80. na emigracji we Francji był m.in. redaktorem miesięcznika „Kontakt” i korespondentem Radia Wolna Europa.
Otrzymał szereg wyróżnień literackich (m.in. Nagrodę Fundacji im. Kościelskich i Nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego) oraz dziennikarskich (m.in. Nagrodę im. Dariusza Fikusa).