Michał Pretm – bloger, który prowadził serwis HGW Watch i opisywał m.in. nieprawidłowości wokół warszawskiego ratusza, zwrócił uwagę, że urząd pod nadzorem prezydenta Rafała Trzaskowskiego podpisał umowę z dziennikarką Kamilą Terpiał na przygotowanie i redagowanie tekstów na stronę internetową. Zlecenie miało zostać wycenione na 11 tys. złotych brutto.
– Ratusz @trzaskowski_ podpisał miesięczną umowę z Kamilą Terpiał-Szubartowicz „dziennikarką”, na „przygotowanie i redagowanie tekstów na stronę internetową”. Za 11 000 zł. Dojna zmiana w Ratuszu dla koleżanki rzecznika z PR1 – skomentował.
Kamila Terpiał odpowiedziała blogerowi na Twitterze. – Muszę pana rozczarować. Pracę rozpoczęłam w połowie maja, a umowa kończy się w czerwcu. To 1,5 miesiąca. Wynagrodzenie otrzymuję za godzinę pracy – 34,40 brutto. Po drugie, nie jesteśmy już z Przemysławem Szubartowiczem rodziną i nie noszę jego nazwiska #fakenews – podkreśliła.
Kamila Terpiał po odejściu z Jedynki pracowała w Radiu ZET
Zarówno Terpiał, jak i Szubartowicz pracowali w radiowej Jedynce, ale najpierw zostali odsunięci od prowadzenia audycji, a potem zwolnieni. Mieli nie poznać jednak powodów ich usunięcia z grafiku.
Oboje publicznie poparli akcje ówczesnego dyrektora Jedynki Kamila Dąbrowy (obecnie rzecznika Ratusza), który na znak protestu przeciwko nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji co godzinę na antenie Jedynki Polskiego Radia puszczał hymn Polski oraz Unii Europejskiej. Wkrótce potem został zwolniony, stanowisko dyrektora przejął Rafał Porzeziński.
Przemysław Szubartowicz prowadził w Jedynce takie programy jak: „Rozmowa dnia”, ”Na inny temat”, „Z kraju i ze świata”, „Wieczór wydawców” czy „Polska i świat”. W 2016 roku zdjęto także jego program „Konfrontacje” z anteny TVP Info. Następnie uruchomił portal Wiadomo.co.
Z kolei Kamila Terpiał była reporterką sejmową, prowadziła też „Rozmowę dnia”, ”Polska i świat” oraz „Z kraju i ze świata”. Potem pracowała w Radiu Zet, z którym rozstała się na początku marca ub.r.
Udział Jedynki pod względem słuchania w okresie od lutego do kwietnia 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 5,8 proc. To spadek o 1,2 pkt. proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.