Jolanta Pieńkowska do końca października ub.r. była regularnie gospodynią wieczornego pasma informacyjno-publicystycznego „Fakty o świecie”. Prowadziła je na zmianę z Michałem Sznajderem i Piotrem Kraśko, czasami w tej roli występował też Mateusz Walczak. Ostatni raz dziennikarka pojawiła się w programie 31 października.
Od początku listopada Pieńkowska nie prowadzi już „Faktów o świecie”. Gospodarzem programu częściej niż wcześniej jest Michał Sznajder, na zmianę z Piotrem Kraśko.
Pieńkowska latem ub.r. była też prowadzącą w niektórych wydaniach „Dzień dobry TVN”.
– Jolanta Pieńkowska z przyczyn osobistych wystąpiła o urlop, którego stacja jej udzieliła – przekazało nam biuro prasowe TVN i Discovery. Nie udało nam się ustalić, o jakie konkretnie przyczyny chodzi. Dziennikarka nie odpowiedziała na przesłane jej pytania.
Wcześniej Jolanta Pieńkowska przez dłuższy czas była nieobecna w TVN24 BiS latem 2017 roku.
Pieńkowska w TVN od 13 lat
Jolanta Pieńkowska z Grupą TVN jest związana od 2006 roku. Do sierpnia 2014 roku współprowadziła „Dzień dobry TVN”, ponadto w TVN Style była jedną z gospodyń „Miasta kobiet” oraz prowadziła autorski program „Druga strona medalu”.
We września 2014 roku Pieńkowska przeszła do TVN24 BiS: do kwietnia 2016 roku prowadziła tam magazyn „Świat”, po czym dołączyła do grona gospodarzy „Faktów z zagranicy”, potem przekształconych w „Fakty o świecie”.
Z końcem lipca br. z TVN24 BiS zniknęły pasma na żywo „Otwarcie dnia” i „Dzień na świecie”. Ze stacją rozstało się też kilkoro dziennikarzy: Patrycjusz Wyżga (przeszedł do radiowej Trójki), Kamila Kalińczak (została szefową nowego projektu „Gazety Wyborczej”), Łukasz Kijek (został redaktorem naczelnym Next.gazeta.pl) oraz Robert Stanilewicz (przeszedł do firmy Analiz Online).
Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. TVN24 BiS miał 0,368 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,38 proc. rok wcześniej.
Z kolei serwis internetowy TVN24BiS.pl w listopadzie ub.r. zanotował 2,41 mln realnych użytkowników, 8,81 mln odsłon oraz 3 minuty i 58 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.