Nowe osoby w „Trybunie Górniczej” i nettg.pl

19 maja 2025
Anna Tabaka-Makuchowska i Tomasz Czoik

Do grona dziennikarzy redakcji „Trybuny Górniczej” i portalu nettg.pl dołączyły dwie osoby – Tomasz Czoik, który objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego, oraz Anna Tabaka-Makuchowska, nowa sekretarz redakcji.

Śląsk bez „Śląska”?

23 marca 2025
Jan Dziadul

Z okazji zbliżającego się 30-lecia urodzin miesięcznika „Śląsk” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozbawiło tego zasłużonego dla polskości Śląska i śląskości w ogóle solenizanta dotacji. To marny prezent. Można powiedzieć – co tam, furda mamona, ważne są słowa… A te głoszą, że rząd Donalda Tuska pochyla się z wielką troską nad wszystkim, co śląskie.

Pół roku zmian w Polska Press

14 stycznia 2025
Polska Press wdrożyła szeroki program oszczędnościowy, który ma poprawić jej sytuację finansową

Trwają przemiany w Polska Press Grupie. Wymieniono niemal wszystkich redaktorów naczelnych i uproszczono strukturę, ale program oszczędnościowy przyniósł też wstrzymanie systemu premii i dodatków.