Zwolniony dyscyplinarnie były dyrektor Trójki pozwał Polskie Radio

Ruszył proces

Michał Narkiewicz-Jodko od końca sierpnia 2020 do marca 2021 roku był dyrektorem radiowej Trójki

Przed Sądem Rejonowym dla m.st. Warszawy ruszył proces, jaki były dyrektor radiowej Trójki Michał Narkiewicz-Jodko wytoczył Polskiemu Radiu za dyscyplinarne zwolnienie. Domaga się przywrócenia do pracy i odszkodowania.

W poniedziałek 7 października odbyła się pierwsza rozprawa. Zeznawał świadek wskazany przez Polskie Radio (pracownik związany z kadrami i płacami w archiwum Polskiego Radia).

„Domagam się przywrócenia i odszkodowania”

Kolejnymi mają być była prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz dyrektorka biura ekonomii i finansów w spółce Małgorzata Skrzyszewska.

– Domagam się przywrócenia do pracy i odszkodowania – mówi Michał Narkiewicz-Jodko.

Druga rozprawa przed Sądem Rejonowym dla m.st. Warszawy została zaplanowana na przyszły tydzień, a następna – na kolejny.

Jak mówił „Presserwisowi” Michał Narkiewicz-Jodko, powody zwolnienia dyscyplinarnego były dwa. „Jestem żołnierzem terytorialnej służby wojskowej, odbywam specyficzne szkolenie. Każdy żołnierz TSW jest zobowiązany do odbycia w każdym miesiącu jednej rotacji weekendowej oraz jednego lub dwóch poligonów w wymiarze łącznie 14 dni. Ze względu na charakter mojego szkolenia o działaniach, które mam realizować, dowiadywałem się czasem dzień-dwa dni przed. O ile poprzedniej dyrekcji to nie przeszkadzało, likwidator pan Majcher podszedł do tego inaczej. Jak się dowiedziałem, fakt, że nie złożyłem na początku roku terminu wszystkich rotacji świadczy o moim podejściu do pracy” – tłumaczy.

Narkiewicz-Jodko był dyrektorem Trójki

Drugi powód dotyczy złamania zakazu konkurencji, bo Narkiewicz-Jodko jest wspólnikiem Wildfilms, spółki stworzonej do produkcji filmu fabularnego.

Michał Narkiewicz-Jodko ostatnio pracował w archiwum Polskiego Radia. Od końca sierpnia 2020 roku do marca 2021 roku był dyrektorem radiowej Trójki. W tym czasie z rozgłośni odeszli kolejni dziennikarze, m.in. Marcin Łukawski, Patrycjusz Wyżga i Tomasz Gorazdowski, a Ernest Zozuń został zwolniony dyscyplinarnie.

Do Polskiego Radia Michał Narkiewicz-Jodko dołączył w czerwcu 2020 roku jako dyrektor agencji muzycznej. Wcześniej był dyrektorem produkcji w należącej do Grupy ZPR Media spółce Promotor United Entertainment. Dawniej pracował już w Polskim Radiu. Związany był również z agencją mediową Mastermind Media (jako project director).