Bezpłatne szkolenie dla dziennikarzy, redaktorów i wydawców mediów lokalnych

Szkolenie jest organizowane po raz piąty

Fundacja Media Forum przyjmuje zgłoszenia do kolejnej edycji bezpłatnego szkolenia dla dziennikarzy, redaktorów i wydawców mediów lokalnych.

To seria trzech bezpłatnych stacjonarnych szkoleń obejmujących trzy zjazdy weekendowe: 9-10 listopada, 23-24 listopada oraz 7-8 grudnia 2024. W ramach szkolenia przewidziano zajęcia warsztatowe i wykłady przygotowane z uwzględnieniem specyfiki mediów lokalnych. Zajęcia dotyczą warsztatu dziennikarza i redaktora. Obejmują takie zagadnienia, jak: sztuka wywiadu, dziennikarstwo śledcze na poziomie lokalnym, prawo prasowe, budowanie zaangażowanie w sieci, weryfikacja informacji, dziennikarstwo danych.

Wykładowcami podczas szkolenia są wybitni dziennikarze mediów lokalnych i ogólnopolskich, m.in. Ewa Ewart, Magdalena Rigamonti i Andrzej Andrysiak.

Fundacja opłaci noclegi i wyżywienie uczestników podczas kursu. Formularz zgłoszeniowy, który należy przesłać do 18 października, można znaleźć na stronie organizatora. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem mailowym: rekrutacja@lokalnemedia.org.pl.

„Media Forum. Rozwój Lokalny” to komponent programu „Pro Publico Bono” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Fundację Media Forum.