TVP Info opóźnia premierę programu z udziałem studentów

Debiut w listopadzie

Nowy program miał zadebiutować na początku października

TVP Info przesunął premierę programu „Aula spadochronowa” z udziałem studentów.

Program miał zadebiutować na początku października. Ostatecznie pojawi się miesiąc później. Bez zmian będzie nadawany raz w miesiącu w niedzielę o 21. W pozostałych tygodniach w tym paśmie można oglądać „Młodzież kontra… czyli pod ostrzałem”.

Z naszych informacji wynika, że opóźnienie premiery ma związek z tym, że stacja pracuje jeszcze nad programem i dogrywa szczegóły organizacyjne.

W nowym programie, realizowanym w Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dyskutować będą ze sobą młodzi ludzie. Ma to być rodzaj debaty oksfordzkiej. Prowadzący nie został jeszcze wybrany.

Inne jesienne nowości TVP Info, które już zadebiutowały, to np. „Kwiatki polskie” Katarzyny Kasi i Grzegorza Markowskiego oraz „14.30”, popołudniowa wersja serwisu „19.30”. Ponadto od końca września stacja nadaje z nowego studia.

Według Nielsen Media we wrześniu stacja miała średnio 2,08 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ (spadek z 5,33 proc. we wrześniu 2023 roku).