Była naczelna Polska Press uruchomiła kanał na YouTube

Dorota Kania

Swój kanał youtube’owy zaczęła tworzyć Dorota Kania – w ostatnich latach członkini zarządu i redaktor naczelna Polska Press, współpracująca też z TVP Info.

Pierwszym nagraniem na kanale youtube’owym Doroty Kani jest kilkuminutowa relacja ze Stronia Śląskiego, mocno dotkniętego powodzią.

– Na moim kanale będą tego typu filmy. będziemy w miejscach, gdzie rzeczywiście dzieją się ludzkie dramaty. Ale również będą komentarze do bieżących wydarzeń politycznych – zapowiedziała dziennikarka.

Wiosną 2024 r. Dorota Kania, tak samo jak pozostali członkowie, została zdymisjonowana z zarządu wydawnictwa Polska Press. Jako redaktor naczelna nadzorowała tam redakcje.

Do władz wydawnictwa została powołana wiosną 2021 roku, krótko po przejęciu go przez Orlen. W ciągu kilku miesięcy zmieniła naczelnych prawie wszystkich dzienników regionalnych wydawanych przez firmę >>>

W ostatnich latach Kania współpracowała też z TVP Info (w ub.r. prowadziła tam cykl „Resortowe dzieci”, regularnie komentowała wydarzenie polityczne) i Polskim Radiem 24 (prowadziła m.in. pasmo poranne).

Przedtem przez osiem lat była związana z TV Republika (w maju 2017 roku została redaktorem naczelnym), oraz przez 10 lat zarządzała działem krajowym „Gazety Polskiej Codziennie”, pisała też do „Gazety Polskiej”. Wcześniej pracowała m.in. w Radiu Plus, „Życiu Warszawy” i „Wprost”. Wspólnie z Jerzym Targalskim i Maciejem Maroszem napisała serię książek „Resortowe dzieci”. W połowie 2016 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyrok sądu pierwszej instancji skazujący Kanię, uznając, że jej działania wobec rodziny lobbysty Marka Dochnala, w efekcie których uzyskała 270 tys. zł pożyczek, nie nosiły znamion korupcji.

W ostatnich miesiącach kanały youtube’owe uruchomiło kilkoro innych dziennikarzy związanych poprzednio z Telewizją Polską, m.in. Anita Gargas, Krzysztof Ziemiec i Bartłomiej Graczak.