Media włączają się w pomoc ofiarom powodzi

Charytatywne bloki reklamowe w Polsacie i TVN

Prowadzący program "Kwiatki polskie" w TVP Info podpowiadają widzom, jak pomagać potrzebującym

Telewizje Polsat i TVN pokażą charytatywne bloki reklamowe, z których dochód przekazany zostanie poszkodowanym w powodzi. Zbiórki organizują również inne media.

TVN charytatywny blok wyemituje w piątek po „Faktach”. Zgromadzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonego przez powódź szpitala w Nysie.

Charytatywne bloki dla powodzian

W sobotę o 18.40 specjalny blok „Reklama na ratunek. Wspólnie dla powodzian!” przed „Wydarzeniami” nada Polsat. Zebranie pieniądze trafią do poszkodowanych w powodzi.

Jak informowaliśmy, charytatywny blok dla powodzian nada też TVP. Zostanie on wyemitowany w niedzielę tuż po programie informacyjnym „19.30” w TVP 1.

Ponadto w najbliższych wydaniach „Kwiatków polskich” w TVP Info prowadzący, m.in. Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski, będą podpowiadać widzom, jak pomagać potrzebującym.

Z kolei redakcje Grupy ZPR Media, pod hasłem „Pomagamy razem”, organizują w 19 miastach Polski zbiórkę darów dla powodzian. Za transport odpowiada partner akcji – firma InPost. Rzeczy zbierane będą w lokalnych redakcjach Radia Eska w środę 18 września w godz. 10-20 i w czwartek 19 września w godz. 8-12.

Pomagają RNŚ, media Agory i „Fakt”

Akcję „RNŚ dla powodzian” uruchomiło Radio Nowy Świat. Do czwartku w siedzibie stacji w Warszawie przyjmowane są artykuły higieniczne, które zostaną przekazane poszkodowanym.

Do akcji Fundacji Radia Zet, która w niedzielę uruchomiła zbiórkę pieniędzy, włączyły się inne media Grupy Agora, w tym „Gazeta Wyborcza”, Gazeta.pl, AMS, Helios i Next Film.

Z pomocą dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi ruszyły również „Fakt” i Fundacja Fakt, na konto której można wpłacać pieniądze.