Zmiany w Radiu Złote Przeboje

Nowi dziennikarze i piosenki od AI

Marzena Rogalska

W jesiennej ramówce Radia Złote Przeboje (Agora) audycje prowadzić będą m.in. Małgorzata Kościelniak, Marzena Rogalska i Jerzy Telesiński. Natomiast w cyklu „AI…OJ” będą puszczane piosenki stworzone przez sztuczną inteligencję.

Poranne pasmo „Złote Przeboje na dzień dobry”, emitowane w rozgłośni od godz. 6:00 do 10:00, bez zmian będą prowadzili Iwona Barańska, Tomasz Florkiewicz i Piotr Jaworski.

W ramach pasma o godz. 8:30 będzie można posłuchać zarówno dotychczasowych, jak i nowych cyklów antenowych. W poniedziałki pod hasłem „Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć po weekendzie” będą przedstawiane najważniejsze wydarzenia z ostatnich dwóch dni. We wtorki cykl „AI…OJ”, w ramach którego sztuczna inteligencja tworzy piosenki na zadany przez słuchaczy temat. W środy emitowane będzie „Życie ssaków polskich, czyli świat według Krystyny Iwony” z zabawnymi interpretacjami bieżących wydarzeń, w czwartki „Mamy temat, dzwońcie!”, gdzie słuchacze będą opowiadać o tematach, które ich aktualnie zajmują, a w piątki – „Skok nagłówki”, czyli przegląd najzabawniejszych i najbardziej absurdalnych nagłówków medialnych mijającego tygodnia

Małgorzata Kościelniak i Marzena Rogalska w Radiu Złote Przeboje

O godz. 10.00 od poniedziałku do piątku będzie nadawana audycja „Złoty środek dnia” prowadzona przez Małgorzatę Kościelniak, która właśnie przeszła do Radia Złote Przeboje z Meloradia. W audycji będą pojawiać się m.in. cykle cykle „Złote przeboje zeszytów szkolnych” z najzabawniejszymi fragmentami wypracowań uczniów i szkolnych notatek, „Sprawdzone środy” z radami dla słuchaczy dotyczącymi oraz rozmaite konkursy z nagrodami.

Z kolei gospodarzem pasma „Dobre Popołudnie”, zaczynającego się o godz.14.00, będzie Jerzy Telesiński. W audycji codziennie o godz. 15:30 pojawi się Marzena Rogalska, a o 16:30 w odświeżonej formule wróci „Dobrze wiedzieć” ze wskazówkami przydatnymi w codziennym życiu.

Po 18:00 na antenie pojawi się magazyn „Cała Muzyka” Tomasza Brhela. Codziennie słuchacze będą mogli sprawdzić swoją znajomość złotych przebojów po ścieżce jednego instrumentu w nowym konkursie „Wieloślad”. Natomiast w poniedziałki po 20:00 nadawane będzie „Pewnego razu w muzyce” z historiami artystów, piosenek i wydarzeń muzycznych, a także wywiadami z gwiazdami muzyki.

„Weekendowe Złote Przeboje na dzień dobry”, startujące w soboty o godz. 7:00, a w niedziele o 9:00, będzie prowadził Kacper Sosnowski. W sobotniej audycji pojawi się nowy cykl „Złote na nowo”, (opowieści o piosenkach, które stały się złotymi przebojami na długo po premierze pierwszej wersji), a w niedzielnej – „Granie na ekranie” (historie piosenek znanych z filmów i seriali). Oba będą emitowane o 9:30.

W soboty po godz. 11:00 Marzena Rogalska poprowadzi audycję „Weekend jak marzenie”. Ma to być program o radości życia, inspiracjach i okazja do rozmów z zaproszonymi gośćmi, a także kontaktu ze słuchaczami. Natomiast o 18:00 pojawią się „Najlepsze lata muzyki”, czyli opowieści o najciekawszych wydarzeniach wybranego roku przeplatane piosenkami z tamtego czasu. Gospodarzem będzie Wojciech Babiarczyk.

W oba weekendowe dni Babiarczyk będzie też prowadził popołudniowe pasmo „Łączy nas muzyka” (po godz. 14.00) z pomysłami na ciekawe spędzenie weekendu.

Według badania Radio Track od maja do lipca 2024 roku Radio Złote Przeboje miało 2,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,7 proc. rok wcześniej.