Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Media Narodowe, potwierdza „Presserwisowi” likwidację studia w Warszawie.
Nowe studio TVMN w Poznaniu
Jak dodaje, obecnie 80 proc. rozmów z gośćmi i tak odbywa się przez Skype.
– Restrukturyzujemy spółkę i uruchamiany studio oraz emisję w Poznaniu, żeby osiągnąć zysk przy obecnych przychodach i dopasować formułę stacji do nowoczesnego modelu telewizji działającej w oparciu o media społecznościowe – stwierdza Barełkowski.
Nowe studio będzie mieścić się w Poznaniu na Osiedlu Piastowskim 64. Z Poznania pochodzi właśnie Piotr Barełkowski.
– Każdy z naszych dotychczasowych współpracowników (publicystów – przyp. red.) może łączyć się i publikować zdalnie, co jest obecnie standardem. Utrzymujemy poziom produkcji oraz emisji premier przy modyfikacji formy i zmianie centrum realizacji oraz emisji – wyjaśnia Barełkowski. I dodaje: – Zatrudniamy w Poznaniu kilka osób w miejsce paru pracowników, głównie z działów technicznych, którzy nie będą kontynuowali z nami współpracy.
W Poznaniu publicystyka będzie prowadzona przez zespół pod kierownictwem Romana Wawrzyniaka (dołączył do stacji w czerwcu) i Piotra Barełkowskiego.
Telewizja Media Narodowe u mniejszych i średnich operatorów
W ofercie mają być cztery godziny codziennych premier programów publicystycznych. W ramówce będą też transmisje mszy świętych czy różańca, historyczne filmy dokumentalne i reportaże tworzone na zlecenie TVMN oraz pozyskane dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Nowa oferta stacji zacznie obowiązywać od 2 września.
TVMN nadaje u mniejszych i średnich operatorów, w internecie i na lokalnych naziemnych multipleksach BCAST w Warszawie i Gdańsku. Z powodów finansowych kanał zniknął z MUX MWE Networks. Stacja nie jest mierzona przez Nielsen Media. Reklamy sprzedaje samodzielnie. Utrzymuje się też z wpłat do widzów.
Telewizja Media Narodowe pierwszy okres działalności (od 27 stycznia do 31 grudnia 2023) zakończyła z 2,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 422 tys. zł zysku netto.