Zmiany w telewizji narodowców

Nowa ramówka i studio

Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Media Narodowe

Z początkiem września Telewizja Media Narodowe wprowadzi nową ramówkę i przeniesie się do nowego studia. – Wymogi ekonomiczne przesądziły o konieczności racjonalizacji działalności TVMN i oparciu jej programu o wykonywane zdalnie programy dotychczasowych publicystów – tłumaczy szef stacji Piotr Barełkowski.

Od 2 września w ramówce Telewizji Media Narodowe (TVMN) będą emitowane codziennie cztery godziny premierowej publicystyki, w podziale na trzy pasma: od godz. 8:30 do 15:00, od 16.00 do 20:00 oraz od 21.00 do 1.00.

– Wizja nowoczesnej telewizji opartej o media społecznościowe (YouTube, Twitter i Facebook) a także wymogi ekonomiczne przesądziły o konieczności racjonalizacji działalności TVMN i oparciu jej programu o wykonywane zdalnie programy dotychczasowych publicystów, w tym związanych z tygodnikiem „Do Rzeczy” oraz NCzas.com – wyjaśnia w komunikacie Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Media Narodowe.

Na początku sierpnia Telewizja Media Narodowe zawiesiła działalność swojego portalu internetowego TVMN.pl, uruchomionego wiosną ub.r. Tłumaczono to pogorszeniem się sytuacji finansowej nadawcy. – Nie było zwolnień, choć z paroma osobami zakończyliśmy współpracę – mówił Piotr Barełkowski portalowi Wirtualnemedia.pl.

Telewizji Media Narodowe z nowego studia

Teraz stacja przenosi się do nowego studia, na Osiedlu Piastowskim 64 w Poznaniu. Pojawi się tam nowa scenografia. – Równocześnie wzmocniona została bieżącą publicystyka prowadzona przez zespół pod kierownictwem Romana Wawrzyniaka i Piotra Barełkowskiego ze studia w Poznaniu, które będzie nowym centrum redakcyjnym i nadawczym stacji – zapowiada szef TVMN.

Na antenie będą też pojawiać się filmy dokumentalne i reportaże – zarówno realizowane dla stacji, jak też pozyskane w ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. – Hitem wrześniowym będą „Lekcje bez cenzury”, czyli program dla młodzieży, będący patriotyczn

Na antenie TVMN pozostaną transmisje modlitw z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie: Różaniec Misyjny o godz. 8:00, Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15:00 i Msza Święta o 18:00.

Telewizja Media Narodowe podkreśla, że obecnie jest dostępna w 40 sieciach kablowych (od niedawna w sieci Avios), których łączny zasięg to 200 tys. gospodarstw domowych.

Telewizji Media Narodowe zniknęła z multipleksów lokalnych

Na początku sierpnia Telewizja Media Narodowe zakończyła emisję za pośrednictwem multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej w Jeleniej Górze (MUX-L1), Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim (MUX-L3) i we Wrocławiu i Świdnicy (MUX-L4).

– Z powodów ekonomicznych wypowiedzieliśmy umowę z MWE, będąc pod presją polityczną nie byliśmy w stanie opłacać kosztów emisji naziemnej z wpłat widzów. Będziemy kompensować braki w zasięgu umowami z operatorami kablowymi, walcząc o realizację naszej patriotycznej misji. Tamta umowa niewiele nam dawała przy olbrzymim koszcie, liczymy na MUX BCAST w Warszawie i Gdańsku oraz rozwój Smart TV – tłumaczył wówczas Barełkowski.

Sęk w tym, że pozwolenie na działalność multipleksu eksperymentalnego w Gdańsku i Warszawie wygaśnie pod koniec września. Urząd Komunikacji Elektronicznej zapowiedział, że nie będzie wydawał nowych zgód na emisje testowe w DVB-T2, bo to powszechnie obowiązujący standard. TVMN zostanie więc emisja za pośrednictwem mniejszych sieci kablowych, własnej strony i aplikacji na Smart TV.

Robert Bąkiewicz wśród założycieli TVMN

TVMN rozpoczęła nadawanie wiosną 2023 roku. Pomysłodawcą i pierwszym prezesem kanału był Robert Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W ostatnich latach skonfliktował on się ze środowiskiem Konfederacji. W pierwszej siedzibie stacji doszło nawet do awantury i wyłamania szafy pancernej. Bąkiewicz bezskutecznie startował do Sejmu z radomskich list Prawa i Sprawiedliwości, po tym jak zapisał się do Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry.

Obecnie kojarzona z Bąkiewiczem fundacja Pod Wierzbami ma poniżej 25 proc. udziałów w stacji. Po krytyce środowiska Konfederacji stacja TVMN zmieniła logo, które nie nawiązuje już do popularnego kiedyś kanału YouTube Media Narodowe, usuniętego z platformy (miał 250 tys. subskrybentów). Barełkowski zapewnia, że stacja nie chce być kojarzona z żadną partią, ale promować konserwatywne wartości.

W listopadzie ub.r. Bąkiewicz został prawomocnie skazany na rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej kobiety, aktywistki poturbowanej podczas protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Niedawno listem gończym był poszukiwany właściciel 20 proc. udziałów w stacji były senator PiS Waldemar Bonkowski. Nie zgłosił się do odbycia kary trzech miesięcy więzienia za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Na początku lipca został zatrzymany przez policję.