Nowi naczelni w „Dzienniku Bałtyckim”, Dzienniku Łódzkim” i „Expressie Ilustrowanym”

Wymiana na stanowiskach redaktorów naczelnych trwa w Polska Press od wiosny tego roku

Kolejne zmiany kadrowe w dziennikach i serwisach Polska Press. Grupa wymieniła redaktorów naczelnych w gdańskim „Dzienniku Bałtyckim”, Dzienniku Łódzkim” i „Expressie Ilustrowanym”

Od 19 sierpnia nowym redaktorem naczelnym serwisu i dziennika „Dziennik Bałtycki” będzie Maciej Sandecki. To doświadczony dziennikarz i redaktor. Przez ponad 25 lat związany był z trójmiejską redakcją „Gazety Wyborczej”, gdzie pisał m.in. o samorządzie, polityce, sprawach społecznych, demokracji, prawach człowieka i ekologii.

Dotychczasowa praca Sandeckiego była licznie nagradzana. Zdobył m.in. nagrodę „Media dla Pomorskiej Natury”. Aktywnie angażuje się w sprawy społeczne i środowiskowe. Jest również współautorem kilku wydawnictw książkowych. Ukończył studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Sandecki zastąpi Mariusza Leśniewskiego, który obecnie pełni obowiązki redaktora naczelnego „DB”.

Od 16 września stanowisko redaktora naczelnego „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego” przejmuje Marek Krzciuk, dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny z ponad 30-letnim stażem. Od ponad 20 lat pełni funkcję managera redakcji programów autorskich w „TV Toya”. Ponadto jest wykładowcą na Uniwersytecie Łódzkim oraz Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, a także trenerem medialnym. Ukończył studia filologiczno-kulturoznawcze na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Zastąpi Mirosława Malinowskiego, który jest obecnie p.o. redaktora naczelnego.

Rekrutacje na pozostałe stanowiska redaktorów naczelnych w Polska Press Grupie są na końcowym etapie i wkrótce zostaną ogłoszone kolejne nominacje.