W Telewizji Republika Radosław Jankiewicz przygotowuje m.in. relacje do programu informacyjnego „Dzisiaj”, dotyczące m.in. polskiej polityki. W poniedziałkowym wydaniu pojawił się jego materiał o strategii nowego rządu w zakresie obronności (w poniższym wideo zaczyna się w 26. minucie).
Poprzednio Jankiewicz pracował przez 2,5 roku jako redaktor w Polskiej Agencji Prasowej.
Wcześniej Radosław Jankiewicz był już związany z PAP od wiosny 2019 do połowy 2020 roku. Następnie, do jesieni 2021 roku był rzecznikiem prasowym państwowej spółki PGNiG (jesienią 2022 roku przejętej przez Orlen).
Natomiast jako dziennikarz pracował wcześniej w Telewizji Polskiej: od 2006 do 2013 roku, a potem od jesieni 2016 do wiosny 2019 roku (głównie jako reporter w „Magazynie śledczym Anity Gargas”). W TV Republika pracował już zaś od 2013 do jesieni 2016 roku.
Jak informowaliśmy w ostatnich dniach, do zespołu redakcyjnego TV Republika dołączyli niedawno Michał Solarz (poprzednio dziennikarz TVP3 Łódź), Marcin Bakalarski (wcześniej związany z TVP Info) oraz Anna Gerke (wcześniej związana m.in. z oddziałem Telewizji Polskiej w Gorzowie Wielkopolskim).
Seria przejść z TVP do TV Republika
Transfery z mediów publicznych do Telewizji Republika trwają od końcówki ub.r. W ostatnich tygodniach do zespołu Telewizji Republika dołączyli były reporter „Wiadomości” Marcin Szewczak i Dominika Ćosić, poprzednio korespondentka Telewizji Polskiej w Brukseli.
Od końcówki ub.r. do TV Republika przeszło sporo osób związanych poprzednio z „Wiadomościami” i TVP Info. To m.in. Danuta Holecka, Michał Rachoń, Miłosz Kłeczek, Jarosław Olechowski, Anna Popek, Rafał Patyra i Adrian Borecki. W połowie marca dołączył Adrian Klarenbach (prowadzi kilka programów publicystycznych), na początku kwietnia – Konrad Wąż jako reporter „Dzisiaj”, a w maju Maria Twardzicka i Beata Sylwestrzak.
W ostatnich miesiącach pracę w TV Republika zaczęli też Marcin Dobski (poprzedni w Salon24) i Aleksandra Prorok (wcześniej m.in. radna PiS w warszawskiej dzielnicy Wola, pracownica kancelarii premiera i państwowej spółki Enea).
TV Republika od drugiej połowie grudnia ub.r. osiąga oglądalność kilkadziesiąt razy wyższą niż wcześniej. Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia widownia minutowa TV Republika wynosiła 148 451 widzów, a udział w rynku oglądalności – 2,98 proc. Rok wcześniej było to 5 067 widzów i 0,1 proc. udziału.
TV Republika jest dostępna za pośrednictwem multipleksów eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice), multipleksów lokalnych (Jelenia Góra, Rybnik, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Wrocław, Świdnica, Lubin, Głogów), platform cyfrowych (Polsat Box, Canal+, Orange), a także sieci kablowych (m.in. Play/UPC Polska, Vectra). Stream TV Republika można oglądać za pośrednictwem strony internetowej tvrepublika.pl i YouTube.
W piątek 12 lipca zaczęła natomiast emisję na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, na podstawie koncesji przyznanej w połowie czerwca przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.