Grupa MWE Networks zabiega o zmianę nazwy kanału Zakupy24.TV na Wiadomości24. – Wpłynął wniosek. Będzie rozpatrywany na jednym z najbliższych posiedzeń – informuje Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT. Michał Winnicki właściciel firmy nie kryje, że stacje chciał uruchomić już w grudniu, kiedy doszło do zmian w TVP.
We wrześniu ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesje stacjom Pogoda24.TV, Junior Channel i Zakupy24.TV. Trzecia z nich do dzisiaj nie rozpoczęła nadawania. Jeśli kanał nie wystartował lub zaniechał emisji, regulator może uchylić koncesję. – W przypadku kanału Zakupy24.TV, otrzymanie koncesji trwało dłużej niż przewidywaliśmy. W związku z tym rozważamy teraz możliwość lekkiego przeformatowania tego kanału – mówił w lutym br. Wirtualnemedia.pl Karol Warda, TV channels & production director Grupy MWE. Niedawno do KRRiT wpłynął wniosek o zmianę nazwy stacji Zakupy24.TV na Wiadomości24, o czym pierwszy poinformował „Presserwis”.
„Wiadomości przez lata miały różne oblicza”
Skąd decyzja o uruchomieniu kanału informacyjnego? – Kanał byliśmy gotowi uruchomić już w grudniu w momencie likwidacji dawnego, flagowego programu newsowego TVP1. Nie wiem czemu KRRiT tak długo zajmuje jego rozpoznanie, a tymczasem Republika i wPolsce24 tak szybko dostały zupełnie nowe koncesje. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi. Czas jednak leci szybko i nowy ład medialny w newsach chyba został poukładany po innej myśli, bez naszego udziału – mówi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel Grupy MWE Networks.
Nadmienia, że to miał być kanał informacyjno-publicystyczny. Nie chce zdradzać ile osób firma zamierza zatrudnić i jaką linię ma mieć nowa stacja (jeśli powstanie), czy zamierza współpracować z byłymi dziennikarzami Telewizji Polskiej (do zagospodarowania są wciąż na przykład Michał Adamczyk, Samuel Pereira czy Marcin Tulicki) albo Telewizji Media Narodowe. – Czekamy na rozwój wydarzeń z naszym odwołaniem w sprawie MUX-8 – mówi jedynie Winnicki. W konkursie dotyczącym ósmego multipleksu należąca do Grupy MWE Networks spółka Polskie Media P.S.A. zaproponowała kanał Polska24, który miał walczyć z fake newsami i dezinformacją. Wniosek przepadł, a Winnicki zapowiedział odwołanie.
Grupa MWE Networks nie chce zrezygnować z projektu
W dobie streamingu, kanały informacyjne obok sportowych są najmniej narażone na utratę widzów. – Był pomysł, żeby stworzyć ciekawy, 24-godzinny kanał informacyjny, który zawierałby zarówno publicystykę, jak i wiadomości. Nie było w tym żadnego większego podtekstu czy kontekstu. Na pewno do tematu kanału newsowego będziemy wracać jeszcze nie raz. Będziemy dalej planować, jak powinno wyglądać portfolio kanału informacyjnego i publicystycznego. Jest to ważne dla przyszłości telewizji i każdej poważnej grupy medialnej w Polsce – zapewnia Wirtualnemedia.pl Karol Warda, wiceprezes Grupy MWE Networks.
Nie chce, aby łączyć nowy projekt firmy z jakąkolwiek opcją polityczną. – Proszę nie łączyć naszej stacji z konkretnymi osobami czy wcześniejszymi współpracownikami. „Wiadomości” przez lata miały różne oblicza. W MWE Networks kierujemy się przede wszystkim sensem biznesowym i opłacalnością. Informacje muszą być odpowiednio zmonetyzowane, jak w każdej stacji informacyjnej – dodaje Warda.
W skład Grupy MWE Networks wchodzi 17 kanałów telewizyjnych. Są to: Antena HD, TVC, Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV, Golf Zone, Pogoda24.TV, Junior Channel, TVC Super oraz Szlagier TV. Największym zasięgiem może poszczycić się Antena HD. Stacja wchodzi w skład ogólnopolskiego MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Firma jest operatorem multipleksów lokalnych telewizji cyfrowej w Częstochowie, Tomaszowie Mazowieckim, Wrocławiu, Świdnicy i Jeleniej Górze.