Jak informuje Radiopolska.pl obecnie w skład multipleksu wchodzą: Radio Super FM (Szczecin), Muzyczne Radio (Jelenia Góra), Radio Jasna Góra (Częstochowa), Radio Profeto, Disco Radio, Radio Nuta, Mega Radio. Emisja prowadzona jest z wieżowca Pazim Center na kanale 12B z mocą 1 kW. Multipleks w poprzednich latach już znikał, aby powrócić po uzyskaniu nowej decyzji rezerwacyjnej UKE.
Lokalne stacje próbują sił w innych częściach kraju Multipleksy eksperymentalne DAB+ to dla wielu nadawców regionalnych okazja na przetestowanie swojej popularności w innych regionach. Chociażby Muzyczne Radio z Jeleniej Góry nadaje w DAB+ w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Prehybie, Bielsku-Białej, Andrychowie, Opolu i Gliwicach.
Ryszard Pragłowski, prezes stacji w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zauważył, że otrzymuje ona odzew od słuchaczy z różnych części Polski, ale testowa emisja nie jest uwzględniana w badaniach słuchalności. Tym samym dla wielu nadawców generuje tylko koszty zamiast dodatkowych przychodów reklamowych. Dyrektor Radia 7 z Mławy Piotr Ploch, które opuściło MUX w Katowicach, chce zrezygnować z nadawania także w Gdańsku i Wrocławiu, zachowując tylko emisję w Warszawie.
Niedawno zakończono proces poszerzania zasięgu multipleksu DAB+ Polskiego Radia. Nadawca publiczny szacuje, że w wyniku tej operacji zasięg ludnościowy MUX-u wynosi ok. 93 proc., natomiast zasięg powierzchniowy ok. 90 proc. W skład multipleksu wchodzą: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio 24, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Kierowców, Polskie Radio dla Ukrainy, Radio Poland, rozgłośnie regionalne i w niektórych województwach ich kanały tematyczne. Poza multipleksem Polskiego Radia w Polsce działają też MUX-y lokalne (Warszawa, Poznań, Katowice, Rzeszów, Tarnów, Toruń, Częstochowa).
W 2022 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zawiesiła konkurs dotyczący miejsc w ogólnopolskim multipleksie DAB+. Stało się tak na wniosek nadawców. Chcą, żeby Urząd Komunikacji Elektronicznej wcześniej wyłonił operatora multipleksu. Do tej pory tak się nie stało. Nadawcy komercyjni krytykują technologię DAB+. Twierdzą, że jest przestarzała, wymaga dużych inwestycji i nie gwarantuje dużego zasięgu.
W 2022 roku tylko 44 tys. Polaków słuchało stacji radiowych przez DAB+. Z danych Radio Track, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w 2023 roku dzienna liczba słuchaczy cyfrowego radia wyniosła już 77 tys. To wciąż wynik obarczony ryzykiem błędu statystycznego, wielokrotnie mniejszy niż w przypadku odbioru FM.