Po zmianach w mediach publicznych część byłych dziennikarzy TVP przeniosła się do YouTube, zakładając własne kanały. Wśród nich są m.in. Krzysztof Ziemiec, Karolina Pajączkowska, Adam Giza czy Bartłomiej Graczak. Ten ostatni zaczął jako pierwszy, a jego projekt youtubowy funkcjonuje już od trzech miesięcy.
Bartłomiej Graczak na YouTube
Do tej pory PRZEkanał zgromadził ponad 36 tys. subskrybentów. 137 filmów zapewniło dziennikarzowi prawie 3 mln wyświetleń. Zdecydowanie najpopularniejsze nagranie pochodzi sprzed dwóch miesięcy („Piękna praca policji”. Nagraliśmy prowokatora”), a dotyczy marszu rolników w Warszawie (475 tys. odsłon).
Kilka rozmów Bartłomieja Graczaka przekroczyło ponad 100 tys. wyświetleń – m.in. z Markiem Jakubiakiem, Rafałem Ziemkiewiczem, Małgorzatą Wassermann oraz generałem Leonem Komornickim. Graczak nagrywa także odcinki w formie commentary m.in. o zaporze na granicy z Białorusią czy polityce premiera Donalda Tuska.
Jak wynika z danych portalu Socialblade, w lutym PRZEkanał doczekał się 363 tys. wyświetleń, w marcu 1,3 mln, a w kwietniu 819 tys. Ostatnie materiały z maja zebrały jak na razie w graniach 2 tys. – 40 tys. odsłon.
Uruchomił także profil na Patronite
Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, Bartłomiej Graczak wskazywał na Facebooku, że „cenzorska polityka YouTuba okazała się nieubłagana’. – Zmagamy się z problemem demonetyzacji naszych materiałów. Najlepiej oglądane wideo niemal nie przynoszą dochodów z wyświetleń – podkreślał.
Dziennikarz z tego powodu apelował do fanów o wsparcie kanału na portalu Patronite. Dotychczas jego projekt doczekał się 17 patronów, a łącznie zebrał 2150 zł. Suma comiesięcznych wpłat to 580 zł.
Bartłomiej Graczak przez ostatnie lata pracował w Telewizji Polskiej jako m.in. reporter „Wiadomości” TVP1 czy prowadzący „Minęła 8”, Minęła 9” oraz pasm informacyjnych w TVP Info. W październiku ub.r. odszedł jako pierwszy spośród najbardziej znanych członków poprzedniej ekipy przy Woronicza. Współpracował także z radiową Trójką oraz Telewizją Republika.