Katarzyna Dębek nową naczelną „Forbes Polska”

"Doświadczona liderka i redaktorka"

Katarzyna Dębek będzie zarządzała wszystkimi tytułami wydawanymi pod marką "Forbes"

Katarzyna Dębek, dotychczasowa zastępczyni redaktora naczelnego magazynu „Forbes”, obejmie stanowisko redaktor naczelnej i szefowej wszystkich tytułów wydawanych pod marką Forbes. Nową funkcję obejmie 15 kwietnia.

Katarzyna Dębek, która z „Forbesem” jest związana od 2007 roku, będzie odpowiedzialna za magazyn „Forbes Polska”, „Forbes Women”, serwis Forbes.pl oraz wydania tematyczne.

Dębek od wielu lat związana z wydawnictwem

Wcześniej była dziennikarką i redaktorką anglojęzycznego pisma o tematyce biznesowej Warsaw Business Journal oraz współpracowniczką poświęconego tematyce rozrywkowo-kulturalnej miesięcznika Warsaw Insider. Jest absolwentką wydziału lingwistyki stosowanej oraz studiów podyplomowych na wydziale dziennikarstwa i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim i stypendystką the Fund for American Studies.

– Bardzo mnie cieszy, że na czele obu redakcji staje Katarzyna Dębek, doświadczona liderka i redaktorka, która jest od wielu lat związana z naszym wydawnictwem. Jednocześnie bardzo chciałbym podziękować Pawłowi Zielewskiemu i Aleksandrze Karasińskiej za ich nieoceniony wkład w rozwój i sukces obu naszych tytułów – mówi Aleksander Kutela, prezes Ringier Axel Springer Polska.

Paweł Zielewski, od 2016 roku redaktor naczelny magazynu „Forbes”, odchodzi z Ringier Axel Springer Polska. W mediach pracuje od ponad 25 lat, wcześniej m.in. w „Pulsie Biznesu” (Bonnier Media).

Aleksandra Karasińska, do tej pory redaktorka naczelna „Forbes Women”, obejmie stanowisko dyrektorki nowo powstającej fundacji w Ringier Axel Springer Polska. Będzie odpowiedzialna za jej rozwój, w szczególności tworzenie platformy dla debaty publicznej na ważne społecznie i politycznie tematy oraz aktywności związanych z programami na rzecz równości społecznej i edukacji rynku.