Zmiany w Radiu Lublin

Jest nowa p.o. redaktorka naczelna

Kinga Hendzel

Sekretarz redakcji Kinga Hendzel będzie przez jakiś czas pełniła obowiązki redaktorki naczelnej Radia Lublin. Zastąpiła na tym stanowisku Małgorzatę Piasecką.

Funkcję redaktorki naczelnej w Radiu Lublin od 2016 roku pełni Małgorzata Piasecka (wcześniej była naczelną lubelskiego Akademickiego Radia Centrum należącego do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej) i nadal nią pozostaje. Nowa osoba na tym stanowisku to sytuacja tymczasowa. – Kinga Hendzel pełni funkcję p.o redaktor naczelnej ze względu na długotrwałą usprawiedliwioną nieobecność pani redaktor Małgorzaty Piaseckiej – mówi Agata Koss-Dybała, kierowniczka Biura Promocji i Projektów w Radiu Lublin.

Kinga Hendzel to wieloletnia radiowczyni Polskiego Radia Lublin (od 1990 roku) Była m.in. zastępcą kierownika w redakcji serwisów, zastępcą dyrektora biura reklamy i marketingu, w latach 2002-2016 pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego do spraw programowych, od 2016 sekretarz redakcji. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką projektów edukacyjnych dla młodzieży. Swoim doświadczeniem radiowym dzieli się ze studentami dziennikarstwa i komunikacji społecznej, produkcji medialnej oraz kognitywistyki na UMCS. Przez ostatnie 10 lat zasiadała w Radzie Programowej Teatru Starego w Lublinie.

Jest pasjonatką fotografii. Fotografuje swoje miasto – Lublin i specjalizuje się w fotografii koncertowej oraz portretowej. Fotografuje muzyków na koncertach w całej Polsce i artystów podczas występów w plenerze: teatry uliczne, Carnaval Sztukmistrzów, Urban Highline, Cyrkujacje, EJC Europejska Konwencja Żonglerska. Za fotografie była nagradzana w konkursach. Jej prace pokazywane były na wielu wystawach, m.in. na wędrującej wystawie towarzyszącej najważniejszym festiwalom jazzowym – Jazz World Photo 2020 – fotografia przedstawiająca Sławka Wierzcholskiego z Nocnej Zmiany Bluesa, znalazła się w gronie TOP 30 najlepszych fotografii jazzowych na świecie.

Tymczasowa zmiana na stanowisku redaktorki naczelnej to kolejna po tym, jak na początku marca kierowniczką redakcji reportażu w Polskim Radiu Lublin została Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.