Od 1 marca br. dział marketingu „Gazety Wyborczej” (Agora) zostanie przemianowany na dział promocji – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. Jego działaniami pokieruje jako szefowa Agnieszka Placek, jej zastępczynią będzie Katarzyna Stożek. Z Agory po siedmiu latach odchodzi dyrektor marketingu Michał Bauer.
Jak wynika z informacji Wirtualnemedia.pl, od 1 marca dział marketingu „Gazety Wyborczej” będzie funkcjonował jako dział promocji. Do jego zadań należeć będą m.in. sprzedaż i promocja papierowego wydania „Wyborczej” i jej magazynów, kampanie wizerunkowe całej marki, obsługa patronatów oraz organizacja wydarzeń (redakcyjnych i sprzedażowych).
Po siedmiu latach w Agorze z firmą żegna się dyrektor marketingu Michał Bauer. Jak poinformowano w wewnętrznej wiadomości, „wybrał pracę poza Wyborczą”.
Działem promocji będzie kierować jako szefowa Agnieszka Placek, jej zastępczynią będzie Katarzyna Stożek. W dziale ponadto zatrudnionych jest sześć osób. Zespół raportuje do dyrektorki sprzedaży „Wyborczej” Joanny Kwas.
Agnieszka Placek z Agorą związana jest od 2002 roku, w przeszłości była kierowniczką promocji katowickiej „Wyborczej”.
Katarzyna Stożek pracuje w „Wyborczej” od 2007 roku, ostatnio jako marketing project manager.
Bauer pracował w Agorze jako dyrektor marketingu od 2017 roku, na stanowisku zastąpił Joannę Kmiecicką. Z „Wyborczą” związany był od 1991 roku – najpierw jako dziennikarz, a potem szef promocji poznańskiego oddziału. Od 2000 roku pełnił funkcję kierownika ogólnopolskiego działu promocji redakcyjnej dziennika. W późniejszych latach pracował jako szef promocji oddziału w Katowicach, należał także do zespołu marketingu dziennika „Nowy Dzień” wydawanego przez Agorę.
Bauer był także szefem marketingu „Gazety Prawnej” oraz dyrektorem w polskiej filii Planeta Marketing Institucional – wydawcy kolekcji prasowych, współpracował także z grupą wydawniczą RBA.
W Agorze obecnie trwają zwolnienia grupowe. Z pracą pożegna się 180 osób (150 osób z „Gazety Wyborczej” i 30 osób z Gazeta.pl), proces trwa od 12 lutego do maksymalnie 31 marca. Wedle szacunków firmy, redukcja zatrudnienia ma kosztować ok. 10 mln zł.
Średnia sprzedaż wydania „Gazety Wyborczej” w ub.r. wyniosła 39 753 egz., po spadku rok do roku o 17,41 proc. (dane PBC).