Karolina Głowacka o swoim odejściu z Radia TOK FM w sobotę na koniec porannej audycji. Przypomniała, że do zespołu stacji dołączyła 17 lat temu, jako 19-letnia stażystka. Potem pracowała jako prowadząca i wydawczyni przy różnych audycjach, takich jak m. in. „Weekendowy poranek Radia Tok FM”, technologiczny „Przewodnik Tok FM” czy „Weekendowy magazyn Tok FM”.
– Z redakcją zostawiamy sobie otwarte drzwi do ewentualnej współpracy w przyszłości – zaznaczyła Głowacka. – Dziękuję cudownym Słuchaczom i Słuchaczkom @Radio_TOK_FM ❤ Dziękuję redakcji, w której mogłam się dziennikarsko wychować – dodała na platformie X.
Karolina Głowacka od trzech lat tworzy Radio Naukowe
Dziennikarka wyjaśniła, że w najbliższym czasie zamierza skupić się na swoim projekcie podcastowym Radio Naukowe.
Podcast Radio Naukowe, dotyczący tematyki popularnonaukowej, ruszył pod koniec 2020 roku. Zawsze miałam mnóstwo pomysłów na tematy naukowe, w podcaście będę mogła je teraz wszystkie pomieścić. Będzie to format rozmowy z ekspertem/ekspertką. Nie planuję jednoosobowego show. Chcę promować znakomitych polskich badaczy i badaczki – mówiła wówczas Karolina Głowacka portalowi Wirtualnemedia.pl.
Na Patronite podcast zebrał jak dotąd prawie 490 tys. zł. Obecnie wspiera go 1,4 tys. użytkowników, wpłacając co miesiąc 30,1 tys. zł. Kanał youtube’owym Radia Naukowego ma 180 tys. subskrybentów.