Magdalena Ogórek nie prowadzi już „Rozmów dnia” na antenie Radia PiK.

Dziennikarze boją się o pracę

Magdalena Ogórek

Magdalena Ogórek nie poprowadziła w tym tygodniu „Rozmowy Dnia” na antenie Radia PiK i prowadzić już ich nie będzie. Ze współpracy z nią rezygnują kolejne rozgłośnie. – Nie znamy jej nawet, bo tu nie bywała. My się martwimy o swoje miejsca pracy – mówi Wirtualnemedia.pl radiowiec z Radia PiK.

Magdalena Ogórek pracowała nie tylko w TVP, ale i prowadziła audycje na antenie Polskiego Radia – Jedynki i stacji regionalnych – w Koszalinie, Opolu, Bydgoszczy, dawniej również w Szczecinie. W Radiu Opole przygotowywała piątkowy cykl „Suma tygodnia” i emitowany w niedzielę – „Zagrabione”. W Radiu Koszalin sobotnią audycję „Mistrz i Małgorzata” prowadziła z Marcinem Wolskim, a jej piętnastominutowy program Express Warszawa – Koszalin emitowany był w piątkowe popołudnia (dziś go nie było, choć w ramówce cały czas był zapowiadany).

Radio PiK z kolei raz w tygodniu w środy emitowało jej dziesięciominutową „Rozmowę dnia”. Najczęściej z politykami PiS. Ostatni wywiad – z Ryszardem Czarneckim, europosłem PiS wyemitowany został 3 stycznia. Przed świętami rozmawiała z ks. Witoldem Kaweckim, wcześniej z posłanką PiS Joanna Lichocką.

Magdalena Ogórek nie prowadzi już audycji w Radio PiK

Ogórek wstawać rano do pracy w Bydgoszczy nie musiała, bo w studiu Radia PiK nie bywała. Z gośćmi rozmawiała przez telefon. W tym tygodniu już jej nie było na antenie. W środę 10 stycznia o godz. 9.00 słuchacze mogli posłuchać rozmowy z Robertem Langowskim, bydgoskim radnym Koalicji Obywatelskiej. Przepytywał go Michał Jędryka.

– Naprawdę, nie ubolewamy, chwały nam to nie przynosiło, a i myślę, że słuchacze wolą pójść do kościoła, żeby posłuchać księdza albo na wiec, żeby dowiedzieć się, co sądzą politycy PiS-u. Nie znamy jej nawet, bo tu nie bywała – mówi dla Wirtualnemedia.pl współpracownik Radia PiK.

Magdalena Ogórek współpracę z Radiem PiK rozpoczęła w 2020 r. Przeciwny tej współpracy był Mieczysław Naparty, członek rady programowej Radia PIK. Mówił, że decyzja o jej przyjęciu wynikała z nacisków politycznych.

Na czele rady nadzorczej Radia PiK stoi były współpracownik przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. Maciej Koziołocki był dyrektorem jego biura poselskiego. Zasiada też w radzie programowej Radia PiK.

Prezeską zarządu Radia PiK była do chwili postawienia stacji w stan likwidacji była – od 2026 roku – Jolanta Kuligowska-Roszak. Teraz w spółce działa likwidator Paweł Kusak.

– Martwimy się o swoje miejsca pracy. Wiemy, że w tej chwili wszystko może się stać i każdy z nas może ją stracić. Wielu z nas jest świadomych, że podporządkowywało się ideologicznym wymaganiom, ale nie mieliśmy wyjścia – mówi współpracownik Radia PiK.

Radio Opole nie współpracuje już z Magdaleną Ogórek i Michałem Rachoniem

Z anteny publicznego Radia Opole z końcem grudnia zniknęli Michał Rachoń, Piotr Semka, Piotr Gociek, Piotr Cywiński i Magdalena Ogórek.

Redaktor naczelny stacji Tomasz Cichoń wyjaśniał wtedy, że rezygnacja spowodowana jest niepewną sytuacją finansową. – Umowy nie będą przedłużone z powodu niejasnej sytuacji finansowej mediów publicznych, w tym Radia Opole, w 2024 roku – mówił Tomasz Cichoń i zaznaczał, że rozgłośnia rozstaje się z większą grupą współpracowników.

Radio Koszalin w swojej ramówce zapowiada dzisiejszy program Magdaleny Ogórek.

Na początku stycznia br. Magdalena Ogórek zakończyła współpracę z radiową Jedynką, w której prowadziła część wywiadów w południowym paśmie. Piotr Semka od połowy 2016 roku był w gronie gospodarzy „Klubu Trójki”. Latem br. audycja zniknęła z ramówki Programu III Polskiego Radia.

Magdalena Ogórek dała o sobie znać w 2015 r., kiedy została kandydatką SLD na prezydenta Polski (zdobyła 2,38 proc. głosów). Prowadziła w TVN24 Biznes i Świat program „Atlas Świata”. Od 2016 r. była związana z „Do Rzeczy” i Telewizją Polską. Z czasem stała się jedną z twarzy medialnej propagandy PiS-u.