Jak wyjaśnia „Presserwisowi” Tomasz Sakiewicz, prezes i redaktor naczelny kanału, Rachoń objął stanowisko, które nie istniało od dwóch lat. W przeszłości tę funkcję pełnił m.in. Witold Newelicz. Michał Rachoń nie odpowiedział na pytanie, czy planuje zmiany w ofercie stacji.
Rola Michała Rachonia w TV Republika
Do zeszłego tygodnia Rachoń był związany z TVP, ale po zmianie prezesa z Mateusza Matyszkowicza na Tomasza Syguta i zawieszeniu TVP Info od razu przeniósł swój program „Jedziemy” do TV Republika, zmieniając jego nazwę na „Jedziemy. Michał Rachoń”. Ma też prowadzić programy w języku angielskim, nadawane w ramach nocnego pasma TV Republika.
Rachoń wcześniej pracował już w TV Republika. Był też działaczem Prawa i Sprawiedliwości.
Ponadto TV Republika poszerzyła zasięg o dwa lokalne multipleksy – na granicach województwa śląskiego i łódzkiego (Tomaszów Mazowiecki i Częstochowa) oraz w województwie dolnośląskim (Jelenia Góra). Oba są zarządzane przez grupę MWE Networks. – Jest to współpraca na zasadach rynkowych. Nasze multipleksy są otwarte dla wszystkich chętnych nadawców – przekazał nam Michał Winnicki, właściciel grupy.
Stacja nadaje też naziemnie na MUX BCAST (Grupa Polsat Plus) w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku oraz w Katowicach na MUX TVS, a także kablowo, satelitarnie i poprzez swoją stronę internetową.
Według Nielsen Media TV Republika zyskała udziały w rynku dzięki zawieszeniu TVP Info. W środę 20 grudnia, w dniu zaprzestania emisji TVP Info, stacja miała średnio 2,61 proc. udziału w grupie ogólnej 4+, 1,13 proc. w komercyjnej 16-49 i 1,75 proc. w komercyjnej 16-59. Dzień później, w czwartek, było to odpowiednio – 3,35 proc., 1,94 proc. i 2,22 proc. Dla porównania w listopadzie TV Republika miała zaledwie 0,11 proc. udziału w grupie ogólnej 4+, 0,03 proc. w komercyjnej 16-49 i 0,05 proc. w komercyjnej 16-59.