Kolejny prezes TVP. Teraz Michał Adamczyk

Czwarty po Matyszkowiczu, Sygucie i Łopińskim

W TVP Michał Adamczyk pracuje od 2001 roku. Zaczynał jako reporter "Wiadomości"

Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka na prezesa TVP. Jego głównym zadaniem jest przywrócenie ładu korporacyjnego i zatrzymanie działań na szkodę spółki. Mamy nadzieję, że minister kultury zaprzestanie łamania prawa – ogłosiła członkini RMN Joanna Lichocka.

To już trzeci nowy prezes TVP w ostatnim tygodniu. Najpierw nowy minister kultury poprzez nową radę nadzorczą TVP odwołał Mateusza Matyszkowicza i powołał Tomasza Syguta. Następnie stara rada nadzorcza TVP też odwołała Matyszkowicza i powołała Macieja Łopińskiego.

We wtorek Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka.

Kariera Michała Adamczyka w TVP przyspieszyła po tym, jak PiS w 2016 roku przejął media publiczne i zaczął je przekształcać w tuby propagandowe. Ostatnio Adamczyk prowadził „Wiadomości” TVP i program „Strefa starcia” w TVP Info.

Przypomnijmy, że portal Onet.pl ujawnił we wrześniu, że Michał Adamczyk ponad 20 lat temu usłyszał prokuratorskie zarzuty za brutalne pobicie swojej kochanki, co zostało również potwierdzone przez sąd. „Czyny opisane w artykule nie miały miejsca” – oświadczył serwisowi wPolityce.pl Adamczyk. „Złożyłem wniosek o urlop i oddaję się do dyspozycji zarządu TVP” – dodał.