Informację o tym, że Miłosz Kłeczek złożył wypowiedzenie swojej umowy z Telewizją Polską, podała WP, powołując się na swoje źródła w TVP. Publiczny nadawca nie chciał się do tego odnieść, uzasadniają to ochroną danych osobowych.
Portal Wirtualnemedia.pl ustalił nieoficjalnie, że Miłosz Kłeczek porozumiał się co do zakończenia współpracy z TVP z dniem 16 grudnia. Nie jest zatrudniony w spółce na etacie, ma z nią umowę jako jednoosobowa działalność gospodarcza.
W przyszłym tygodniu zaprzysiężony zostanie rząd Donalda Tuska. Lider PO wiele razy zapowiadał, że po przejęciu władzy doprowadzi do błyskawicznych zmian w mediach publicznych.
Odejścia z „Wiadomości”
Od wyborów parlamentarnych kilka osób pożegnało się już z redakcją „Wiadomości”. Wypowiedzenie złożył Bartłomiej Graczak, związany z TVP od początku 2016 roku. Na wizji przestał pojawiać się w drugiej połowie października. – Zamierzam skończyć współpracę z TVP, ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić – przekazał Graczak portalowi Wirtualnemedia.pl.
Z „Wiadomościami” rozstają się także reporterzy Karol Jałtuszewski (zajmował się głównie polską polityką) i Damian Diaz (tematyka gospodarcza). Obaj oficjalnie tego nie potwierdzają, informacji nie udziela też Telewizja Polska. Diaz ma trafić do Narodowego Banku Polskiego.
13 grudnia z „Wiadomościami” rozstanie się natomiast Danuta Holecka, szefowa redakcji i jedna z głównych prowadzących. W zeszłym tygodniu nieoficjalnie podało o tym kilka portali, Wirtualnemedia.pl potwierdziły tę informację we własnych źródłach.
Według naszych informacji czołowi dziennikarze „Wiadomości” i TVP Info warunki odejścia ustalają bezpośrednio z prezesem spółki Mateuszem Matyszkowiczem.
Miłosz Kłeczek w Sejmie i kilku programach TVP Info
Z Telewizją Polską Miłosz Kłeczek jest związany od połowy 2016 roku. Jest przede wszystkim reporterem sejmowym, w październiku 2019 roku zaczął prowadzić niektóre pasma informacyjne. W pierwszej połowie 2020 roku był gospodarzem programu „Kasta” w TVP Info, a od października 2021 roku prowadzi w TVP3 autorski program „Układ”.
Ponadto prowadzi część wydań „Woronicza 17” i „Strefa starcia”. W tym drugim programie od września br. jest jedynym gospodarzem, po tym jak z wizji zniknął dyrektor TAI Michał Adamczyk.
Kłeczek jest znany z zadawania ostrych, stronniczych pytań politykom Platformy Obywatelskiej, jesienią 2021 roku na konferencjach prasowych pytał Donalda Tuska m.in., czy zna pojęcie zdrady. Pod koniec listopada polityk KO Dariusz Joński wyszedł z programu „Woronicza 17”, po tym jak Kłeczek zarzucił mu, że „używa propagandy i populizmu”.
W 2021 roku poseł Nowoczesnej Adam Szłapka w ramach dostępu do informacji publicznej spytał Telewizję Polską, ile zarabia w niej Miłosz Kłeczek. Publiczny nadawca stwierdził, że Kłeczek nie jest pracownikiem ani współpracownikiem firmy. Oznacza to prawdopodobnie, że reporter ma podpisaną ze spółką umowę typu B2B. Jego jednoosobowa działalność gospodarcza Miłosz Kłeczek Media Star po wybuchu epidemii dostała 5 tys. zł pomocy antykryzysowej z budżetu Warszawy.
„Gazeta Wyborcza” poinformowała, że poprzednia firma Miłosza Kłeczka Dixon nie chciała zwrócić kontrahentowi 8 tys. dolarów zaliczki, a ten skierował sprawę do sądu, gdzie uzyskał nakaz komorniczy. – Oświadczam iż publikacje dotyczące mojej osoby nie przedstawiają prawdziwych informacji. Po pierwsze ja Miłosz Kłeczek, nigdy nie uciekałem przed prawem, ani tym bardziej nie mam problemów z prawem. W szczególności NIE POSIADAM ŻADNEGO DŁUGU, A W STOSUNKU DO MOJEJ OSOBY NIE ZAPADŁ ŻADEN WYROK SKAZUJĄCY LUB ZASĄDZAJĄCY – podkreślił reporter TVP Info w oświadczeniu.
Przed pracą w Telewizji Polskiej Miłosz Kłeczek był związany z Superstacją, TVN24, TTV, TVN Meteo i radiową Jedynką.