Podczas środowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesje m.in. dla czterech stacji wchodzących w skład sieci Grupy Radiowej Eurozet. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że w przypadku jednej z rozgłośni monitoring programowy wykazał nieprawidłowości, dlatego analogiczna decyzja może zostać podjęta w późniejszym terminie.
KRRiT przedłużyła o 10 lat koncesje dla: Radia Złote Przeboje 92,1 FM w Bydgoszczy, Radia Złote Przeboje 98,1 FM (Zielona Góra, Góra Wilkanowska), Meloradia Inowrocław (98,1 FM), Chillizet Katowice (93,6 FM), Radia Bogoria z Grodziska Mazowieckiego (94,5 FM), Radia Warta; Września (93,7 FM), Zaniemyśl (95,2 FM) i Jarocin (103,7 FM).
Na razie bez przedłużenia koncesji dla Radia Złote Przeboje Małogoszcz
Opozycyjny członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski informuje Wirtualnemedia.pl, że na razie nie przedłużono koncesji dla Radia Złote Przeboje Małogoszcz. Niekorzystnie wypadł bowiem monitoring programowy stacji. Z badania wynika, że stacja nie realizowała w analizowanym okresie wszystkich zapisów koncesji.
Nadawca został wezwany do przestrzegania wymogów koncesji. Z naszych informacji wynika, że miał tłumaczyć się błędem pracownika w okresie urlopowym. Zobowiązał się do przestrzegania wymaganego czasu przewidzianego dla treści lokalnych. KRRiT wróci do tematu przedłużenia koncesji na jednym z kolejnych posiedzeń. Obecnie obowiązująca wygasa dopiero 23 września 2024 roku.
Do analogicznej sytuacji doszło przed rokiem. Wówczas Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podjęła w poniedziałek decyzji o przedłużeniu koncesji Radiu Złote Przeboje 90,0 FM z Legnicy. Monitoring stacji miał wykazać, że rozgłośnia nadaje mniej treści lokalnych niż powinna. Koncesję ostatecznie przedłużono w kwietniu br.
W lutym 2019 roku Agora za 40 proc. udziałów Eurozetu zapłaciła 130,7 mln zł. Pod koniec lutego br. Agora kupiła dalsze 11 proc. udziałów Eurozetu, przejmując kontrolę na spółłką. Zapłaciła firmie SFS Ventures 9,17 mln euro. Jak informowaliśmy kilka dni temu, pozostałe 49 proc. udziałów Eurozetu będzie kosztować Agorę minimum 38,75 mln euro. W ramach aneksu do umowy dopłaci też 330 tys. euro za pakiet przejęty w lutym.