„Dziennik Wschodni” ma szkolić studentów

Oferuje praktyki i staż w redakcji

Praktykanci i stażyści mają zasilić kadry "Dziennika Wschodniego"

„Dziennik Wschodni” (Corner Media) chce szkolić studentów dziennikarstwa. Spółka została niedawno dokapitalizowana, ale po zmianie właściciela opuściło ją wielu dziennikarzy.

Wydawca zawarł umowę o współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Oferuje studentom dziennikarstwa praktyki i staże w redakcji „Dziennika Wschodniego”. „DW” ma też mieć wpływ na program nauczania na kierunku dziennikarstwo. Lubelska WSPA oferuje kierunek media i dziennikarstwo jedynie w ramach studiów licencjackich.

– Media i dziennikarstwo w WSPA to studia już od pierwszego roku wypełnione projektami i labami, i – co najważniejsze – praktykami zawodowymi realizowanymi wspólnie z naszymi partnerami takimi jak „Dziennik Wschodni”. Nasi wykładowcy to zarówno uznani teoretycy, jak i doświadczeni praktycy mediów ogólnopolskich i lokalnych – informuje dr Maria Mazur, rektorka uczelni.

Według informacji „Presserwisu” dla „Dziennika” studenci WSPA mogą okazać się kadrowym ratunkiem. Od czasu zmiany właściciela jesienią ubiegłego roku z redakcji odchodzą kolejni dziennikarze. Gazeta miała też problem z obsadzeniem stanowiska redaktora naczelnego.