Radio było jej wielką życiową przygodą i miłością. Do rozgłośni przy Ligonia 29 Agnieszka przyszła pracować 33 lata temu.
Przez lata dała się poznać jako doskonała dziennikarka i prezenterka. Relacjonowała zarówno wydarzenia sportowe, jak i kulturalne. Najbardziej lubiła pracować w terenie.
Jej audycje: „O czym milczy historia?” czy „Książki mojej młodości” od lat mają wierne rzesze słuchaczy. Agnieszka Strzemińska zawsze dbała o poprawność językową. W marcu została członkinią Rady Języka Polskiego przy prezydium Polskiej Akademii Nauk. Na antenie Radia Katowice w audycji „Słowa i słówka” edukowała zarówno słuchaczy, jak i nas, redakcyjnych kolegów, jak poprawnie mówić.
Agniecha, Aga, Strzemi, Zołza, Ruda – osierociłaś dziś także naszą radiową rodzinę.
— Jak mówi redaktor naczelny rozgłośni, Piotr Ornowski, cała rodzina radiowa jest w szoku.
— Była jedną z moich najulubieńszych rozmówczyń radiowych – tak Agnieszkę Strzemińską wspomina profesor Jerzy Bralczyk. Jak mówi, Agnieszka zawsze była pełna humoru.
— Jak mówi Michał Rusinek, literaturoznawca i pisarz, a także wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej o której rozmawiał na antenie Radia Katowice z redaktor Strzemińską, Agnieszka była osobą słuchającą ale też mającą mnóstwo własnych, wspaniałych opowieści.
— Agnieszka wymyśliła jedną z najpopularniejszych audycji „O czym milczy historia”. Audycja powstała z naszej wspólnej miłości do książek i historii- mówi tłumaczka i krytyk literatury Urszula Pawlik…
— Prace z Agnieszką wspomina poeta i krytyk literacki profesor Marian Kisiel z którym Agnieszka Strzemińska współtworzyła m.in. Przeboje literatury polskiej” oraz Literackie co nieco”.
— Wszystko robiła na 200 procent — mówi dyrektor programowa Radia Katowice Ewelina Kosałka-Passia.
— „Gejzer energii” – tak Agnieszkę Strzemińską wspomina psycholog profesor Katarzyna Popiołek. Profesor od wielu lat gościła w psychologicznym cyklu „Kozetka” który stworzyła na antenie Radia Katowice Agnieszka Strzemińska.
— Odchodzi od nas osoba zupełnie niepowtarzalna – mówi szefowa działu kultury Ewa Niewiadomska.
— Zaczynała w redakcji sportowej — wspomina dziennikarz Jerzy Góra.
— Jej żywiołem była praca w terenie, to były tysiące godzin wspólnej przygody — wspomina dziennikarka Anna Sojka.
Agnieszka Strzemińska zmarła w wieku 56 lat. Osierociła syna Wiktora.