Termin złożenia skargi upłynął 15 lipca. – Prezes UOKiK podjął decyzję o nieskładaniu skargi kasacyjnej od wyroku w sprawie przejęcia Eurozet przez Agorę – przekazała „Presserwisowi” Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa Urzędu.
20 lutego 2019 roku Agora kupiła 40 proc. udziałów w Eurozecie od Czech Radio Center, a 60 proc. nabyła czeska spółka SFS Ventures.
Później Agora wystąpiła o zgodę na przejęcie kontroli nad Eurozetem, ale UOKiK zakazał spółce tego ruchu na początku stycznia 2021 roku. Według Urzędu w wyniku tej transakcji doszłoby do powstania silnej grupy radiowej i nieodwracalnych zaburzeń w funkcjonowaniu konkurencji na lokalnych i ogólnopolskim rynku reklamy radiowej.
„Decyzja ta opierała się na przypuszczeniach i abstrakcyjnych hipotezach. W opinii ekspertów od rynku mediów, jak i od ekonomiki koncentracji argumenty Prezesa UOKiK były oderwane od sytuacji rynkowej, a zakaz – zastosowany po raz pierwszy w ciągu 9 lat – wydany został sprzecznie z prawem” – przypominała w komunikacie pod koniec lutego br. Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory.
Agora zaskarżyła decyzję Prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego do sądu. Pod koniec lutego 2023 roku zapadł już prawomocny wyrok sądu drugiej instancji, który wydał spółce bezwarunkową zgodę na transakcję, a tego samego dnia została ona większościowym (51 proc. udziałów) wspólnikiem Eurozetu.
Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzą stacje obu podmiotów, m.in. Radio Zet, Tok FM, Radio Złote Przeboje, Radio Plus, Antyradio, Radio Pogoda i Meloradio.