Dziennikarz pozywa byłego pracodawcę za tzw. odwróconą dyskryminację

Steve Bradley, były dziennikarz sportowy i przez 21 lat redaktor „Democrat & Chronicle” – gazety ukazującej się w północnej części stanu Nowy Jork, pozywa pracodawcę za tzw. odwróconą dyskryminację. Twierdzi, że został zwolniony z powodu polityki wydawnictwa Gannett polegającej na tym, że promowano pracowników reprezentujących mniejszości etniczne.

„Na przykład redaktor naczelny gazety skomentował, że zdecydował się zakończyć współpracę z panem Bradleyem tylko dlatego, że był biały. Dzięki temu w firmie mógł pozostać pan Liu, który jest Azjatą” – napisano w skardze.

W tym samym dokumencie stwierdzono, że Gannett, wdrażając w 2020 roku politykę mającą na celu wspieranie osób z mniejszości, obiecywał premie i inne zachęty w zamian za ich zatrudnianie. „Gannett poczynił postępy we wdrażaniu Polityki Dyskryminacji, w wyniku czego wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników nienależących do mniejszości zostało zwolnionych lub cierpiało z powodu innych niekorzystnych działań związanych z zatrudnieniem wyłącznie ze względu na rasę” – kontynuuje Bradley.

Ponadto w skardze zarzuca się, że „pracownik Gannett, któremu powierzono zadanie nadzorowania rekrutacji i zatrzymywania talentów, Hollis Towns, poinformował menedżerów, iż w przyszłości nie należy zatrudniać więcej heteroseksualnych białych mężczyzn”.

Bradley w pozwie domaga się wypłaty utraconych zarobków i dodatkowej kwoty z tytułu odszkodowania.