TVN zdobył 13 nagród na World Media Festival 2023 w Hamburgu

TVN był jedyną polską stacją nagrodzoną w Hamburgu

Trzynaście nagrodzonych materiałów, w tym osiem Superwizjera TVN – wyniki World Media Festival 2023 ogłoszono w czwartek w Hamburgu. TVN był jedynym polskim medium, którego produkcje nagrodzono w konkursie.

Festiwalowe jury doceniło przede wszystkim komedię fabularną „Na twoim miejscu” (reż. Antonio Galdamez Munoz), która zdobyła główną nagrodę w kategorii Rozrywka. W tej samej kategorii nagrodzono również serial „Behawiorysta” z Robertem Więckiewiczem na podstawie książki Remigiusza Mroza.

Prawdziwy deszcz nagród spadł na produkcje dokumentalne.

Nagrody przyznano reportażom „Otchłań kłamstwa” Marcina Gutowskiego i „Oddział Wowy staje do walki” Michała Przedlackiego w kategorii Dokument.

W kategorii News Report and Features nagrody zdobyły materiały:

• „Polska pułapka. Tajemnica śmierci dziennikarza z Gwatemali” – reportaż śledczy Marcina Wójcika i Bartosza Józefiaka,
  • „Arcybiskup i kontrakt na wojskowe śmigłowce” Łukasza Rucińskiego i Macieja Dudy – jako reportaż o tematyce prawnej,
  • „Dzieci nie tego Boga” – reportaż o tematyce społecznej Marka Osiecimskiego,
  • „Wyzwolić Ukrainę” Michała Przedlackiego – bieżące wydarzenia,
  • „Młoda Białoruś” Łukasza Rucińskiego i Patryka Szczepaniaka – prawa człowieka,
  • „Pod panowaniem talibów” Michała Przedlackiego – sprawiedliwość społeczna,
  • „Dorwać Rzeźnika z Vukovaru. Kulisy tajnej operacji GROM-u” – reportaż kryminalny Bertolda Kittela
  • oraz „Byliśmy więźniami polskiego państwa” – reportaż o bieżących wydarzeniach autorstwa Wojciecha Szumowskiego i Rut Kurkiewicz.

– Prawdę mówiąc, pracuję nad nowym tematem i kompletnie zapomniałem, że „Dzieci nie tego Boga” trafiły na konkurs. Tym większe było zaskoczenie nagrodą – mówi „Presserwisowi” Marek Osiecimski, autor reportażu o dramacie rdzennych mieszkańców Kanady. Dodaje, że praca w zespole „Czarno na białym” TVN to dla każdego szansa na rozwinięcie skrzydeł.

Nagrodzona również w konkursie Grand Press „Siła kłamstwa” Piotra Świerczka w Hamburgu dostała wyróżnienie jako materiał analityczny.